Hercogova silovito v polfinale ITF turnirja v Dubaju

10.12.2020
DUBAJ, Z.A.E. - Polona Hercog se je zanesljivo prebila v polfinale 100,000 USD vrednega turnirja serije ITF WTT v Dubaju.

Polona Hercog je 2. nosilka močnega ITF turnirja serije World Tennis Tour v Dubaju in po predaji Mladenovičeve kot 52. igralka sedaj tudi prva favoritinja za končni naslov.

Najboljša slovenska teniška igralka je v četrtfinalu zlahka 'pometla' z Niozozemko Arantxo Rus, ki je bila postavljena za 7. nosilko. Po samo 78 minutah ji je vzela mero z rezultatom 6-2, 6-4.

29-letna Hercogova še ni izgubila niza v treh tekmah ta teden v Dubaju. Zanimivo, a z vrstnico iz Nizozemske sta se do današnje tekme srečali le enkrat, pred desetimi leti v pokalu Fed v Lizboni, ko je zmagala Polona. Če je takrat b potrebovala tri nize, tokrat dvoma o zmagovalki ni bilo. 73. iigralki sveta, levoroki Rusovi, je v 1. nizu dvakrat vzela servis, v drugem pa enkrat. Uvodni niz je potregel s hitrim vodstvom Slovenke 5-1, v drugem je Polona vpisala odvzem servisa v 5. igri in to potrdila v naslednji,  prednost pa ohranila do konca dvoboja.

Polfinalni obračun bo Štajerka igrala proti zmagovalki tekme med 6. nosilko Barboro Krejčikovo iz Slovaške in Sorano Cirsteo iz Romunije.