Hiter izpad Zidanškove, neuspešna tudi srečna poraženka Jakupovičeva

17.09.2019
GVANGŽOU, KITAJSKA - Na teniškem WTA turnirju v Gvangžouju sta se obe slovenski predstavnici poslovili po 1. krogu.

Polona Hercog v Seulu, Tamara Zidanšek in Dalila Jakupovič v Gvangžouju, to so bili slovenski nastopi ta teden na WTA turnirjih, vsi so se končali s porazom v 1. krogu.

Pol milijona USD vreden teniški turnir v Gvangžouju je bil zelo neuspešen za Slovenki. Dalila Jakupovič se je sicer kot srečna poraženka kvalifikacij uvrstila v glavni del, kjer je v 1. krogu igrala  prvo favoritinjo Elino Svitolino ter klonila s 6-3, 6-3.

Za 28-letno Jakupovičevo nismo pričakovali zmage, saj se je merila s 3. igralko sveta. 25-letna Ukrajinka je pač premočna nasprotnica in je tudi rutinsko dobila obračun po 69 minutah. Zelo dobro je izkoriščala brejk žoge, saj je vnovčila 5 od 7, zato dve izgubi servisa nista vplivali na končni izid. Končno razmerje točk je bilo 64:49.

Elina Svitolina

Je pa za razočaranje poskrbela 21-letna Tamara Zdanšek, 67. igralka sveta. V uvodnem krogu je bila njena nasprotnica Jasmine Paolini, ki je v zadnjem krogu kvalifikacij premagala Jakupovičevo, sedaj ji je uspelo vzeti skalp tudi Konjičanki. 23-letna Italijanka, 126. na WTA lestvici, je po dveh urah dobila obračun s 3-6, 6-3, 6-3.

Uvodni niz je dobila Tamara, v poplavi brejkov je petkrat vzela začetni udarec, a ga tudi trikrat izgubila. Izmed devetih iger se jih je osem končalo z brejkom. V naslednjih dveh nizih je Zidanškova še po trikrat oddala začetni udarec, Paolinijeva pa je na svojem servisu zaigrala bolje ter zasluženo zmagala. Skupaj je bilo kar 17 brejkov in 35 priložnosti za brejk.