"Petka!" Atlanta postaja Isnerjev drugi dom

30.07.2018
ATLANTA, ZDA - Ameriški velikan je še drugič zapored slavil na teniškem turnirju serije 250 v Atlanti.

Najboljši ameriški tenisač John Isner (9. na lestvici ATP) je še petič v zadnjih šestih sezonah osvojil teniški turnir BB&T Atlanta Open v ameriški zvezdni državi Georgia. 208 centimetrov visoki 33-letnik je še drugo zaporedno leto v finalu premagal rojaka Ryana Harrisona s 5:7, 6:3, 6:4 in potrdil premoč domačih tenisačev, ki so v Atlanti osvojil osem od devetih izvedb.

"Neverjetno. Že lani sem dejal, da bo nekoč prišel trenutek, ko se ne bom uvrstil v finale, zato sem zelo vesel, da sem ponovno zmagovalec turnirja. Na tem turnirju mi je zares udobno. Počutim se kot doma, kar mi je v veliko pomoč," je povedal Isner, ki je za zmago prejel 250 točk in 119,250 dolarjev denarne nagrade. Ostal je na devetem mestu lestvice ATP, kar je le eno mesto nižje od njegove najboljše uvrstitve v karieri.

Američan ima za seboj najboljšo sezono doslej. Aprila je prišel do prve lovorike na turnirjih serije masters 1000, ko je v Miamiju premagal Nemca Alexandra Zvereva. V Wimbledonu mu je uspel veliki met, saj se je prvič v karieri uvrstil v polfinale enega od štirih največjih turnirjev. Prvi finale na grand slamih mu je z izidom 26:24 nato odrekel Južnoafričan Kevin Anderson.

Harrison, osmi nosilec turnirja, je v finalu izkoristil edino brejk žogico v prvem nizu in prišel do vodstva, v nadaljevanju pa je Isnerju uspel popoln preobrat, čeprav je imel njegov rojak v drugem nizu na voljo kar štiri žogice za odvzem servisa.

"Vem, da sem imel srečo. Nekajkrat se mi je že zgodilo, da sem zapravil štiri ali pet priložnosti, danes sem tako v drugem kot tretjem nizu izkoristil edino. Tako pač je v našem športu," je dodal zmagovalec, ki je osvojil 14. lovoriko (14-12), deveto na trdi podlagi (9-10) in drugo vsezoni (2-0).