"Ivan Grozni" klonil pred teniškim "Muhammadom Alijem"!

25.09.2011
METZ, FRANCIJA - Francoski teniški igralec Jo-Wilfried Tsonga, je v finalu ATP 250 turnirja v Metzu premagal Ivana Ljubičića, najboljšega hrvaškega teniškega igralca zadnjega desetletja!

Hrvaški teniški igralec Ivan Ljubičić ni uspel zaokrožiti uspešnega tedna s končno zmago. V finalu je bil v 3 nizih boljši 1. nosilec turnirja, Francoz Jo-Wilfried Tsonga s 6:3, 6:7(4), 6:3!

Dvoboj je trajal 2 uri in 36 minut, za kar je zaslužen Hrvat, ki je bil v 2. nizu praktično že izgubljen, a je vso stvar podaljšal vsaj za 1 uro. Tsonga je stalno diktiral tempo. Prvi niz je dobil s 6:3, v drugem vodil s 4:1 in zapravil nekaj brejk priložnosti za vodstvo 5:1, kar bi verjetno pomenilo konec v dveh nizih.

A, ko je Ivan ubranil servis, se je vse spremenilo. Banjalučan je v naslednji igri prišel do brejka in 2. niz pripeljal v podaljšano igro. Tudi tam je najprej povedel Francoz s 4:2, vendar je Ljubičić osvojil naslednjih 5 točk in izenačil na 1:1 v nizih!

Izguba "dobljenega" niza Tsonge ni vrgla iz ritma. Pri rezultatu 1:1 v 3. nizu je prišel do brejka in prednost držal do vodstva s 5:3. Takrat je še enkrat odvzel servis Hrvatu in se veselil končne zmage. Francoz je realiziral 6 od 13 priložnosti za brejk, Ivan pa 2 od 4. Hrvat je imel zelo slabo realizacijo 2. servisa (47%)!

10. igralec sveta Jo-Wilfried Tsonga, je prišel do svoje 6. turnirske (ATP) zmage v karieri in tako ostal v boju za uvrstitev na zaključni turnir v Londonu. To je bil šele njegov prvi osvojeni turnir po letu 2009, ko je bl najboljši na azijski turneji.  Ivan Ljubičič je ostal pri 10. lovorikah na ATP turneji!

Veteran Ivan Ljubičič, je še vedno konkurenčen najboljšim!