Izpad prve nosilke Sam Stosur v Hertogenboschu!

19.06.2012
Potem ko so igralke prejšnji teden igrale na turnirjih v Bad Gasteinu in Birminghamu, se ta teden ženska teniška karavana seli na dve novi destinaciji, in sicer v angleški Eastbourne ter nizozemski Hertogenbosch.

Hertogenbosch, Nizozemska – Prehod s peščene na travnato podlago je za vsakega posameznika in posameznico težak. Žogica se na travnati podlagi odbije nekoliko nižje, točke se pogosto hitreje zaključijo, svoje pa dodajo tudi vremenski pogoji. Vsi ti dejavniki poskrbijo, da v zgodnjih fazah turnirjev pride do kar nekaj presenečenj.

Na svoji koži je šok občutila peta igralka sveta Samantha Stosur, ki s svojim uvodnim travnatim obračunom ne more biti prav nič zadovoljna. Prvo nosilko turnirja v Hertogenboschu je namreč izločila kvalifikantka Kirsten Flipkens, 262. igralka sveta!

Belgijka je sicer srečanje začela nervozno ter po slabe pol ure igre izgubljala s 4:1, a nato ji je uspel velik preobrat. Prvi niz je dobila po tajbrejku, pripadel ji je tudi drugi in veselila se je velike senzacije.
»Morala sem igrali 200-procentno, če sem se želela veseliti zmage. Igrala sem proti peti najboljši igralki na svetu. Ta zmaga je moj daleč največji uspeh kariere, res sem vesela. Po lanskoletnih težavah s poškodbami, mi ta zmaga daje velik zagon za naprej!« je po srečanju dejala Flipkensova.

Poraz Samanthe Stosur ni videlo veliko gledalcev. Tribune so bile bolj prazne

Ostale nosilke so s tekmami prvega kroga opravile brez težav, tako Dominika Cibulkova, Roberta Vinci ter Nadja Petrova so namreč s svojimi nasprotnicami opravile po dveh nizih.

Anne Keothavong ni imela veliko možnosti v dvoboju s Hantuchovo

Eastbourne, VB - V angleškem Eastbournu je od nosilk danes nastopila Daniela Hantuchova. Slovakinja je postavljena za 8. nosilko, v 1. krogu pa ni imela težav z domačinko Anne Keothavong, saj je slavila s 6-2, 6-3.

Drugače je bil v Eastbournu danes natrpan dan, saj so prve štiri nosilke imele tudi novinarsko konferenco za britanske medije. Agnieszka Radwanska, Petra Kvitova, Caroline Wozniacki in Marion Bartoli so odgovarjale na vprašanja, tri od njih pa so nekdanje zmagovalke travnatega turnirja, Kvitova pa aktualna wimbledonska prvakinja. Vse štiri bodo z nastopi začele v torek.

Zmago je v ponedeljek zabeležila tudi Tamira Paszek. Avstrijka je dobila zadnjih devet iger od desetih za zmago nad Marino Eraković (7.5, 6-1), Chanelle Scheepers pa je dobila prvi in zadnji niz (oba po 23 minutah) proti Moni Barthel. Južnoafričanka je tekmo dobila z rezultatom 6-1, 4-6 in 6-1. Kanadčanka Alexandra Wozniak se je soočila z zaključno žogo Voskobojeve pri 3-5 v 3. niz, na koncu pa le našla pot do zmage s končnim izidom 6-3, 4-6 in 7-6.

Kata začela z zmago

V dvojicah je dobro začela tudi Katarina Srebotnik. S Čehinjo Kveto Peschke sta v uodnem krogu kot 2. nosilki izločili češko-kazahstansko navezo Hlavackova/Voskobojeva s 7-5, 6-3.