Trio Radwanska, Kvitova, Wozniacki, 'out' že po 1. krogu; Clijsters tudi čez 2. krog Hertogenboscha

20.06.2012
Ko je Kim Clijsters oznanila vrnitev na teniška igrišča, so jo redki postavljali v krog favoritinj za osvojitev Wibledona. A 29-letna Belgijka, zmagovalka 41. WTA turnirjev v svoji karieri, od tega štirih za 'veliki slam', na nizozemski travi v Hetrogenboschu dokazuje, da še zna igrati vrhunski tenis. V Eastbournu pogreb prvih nosilk.

HERTOGENBOSCH, NIZOZEMSKA - V torek je namreč Kim Clijsters v drugem krogu turnirja brez večjih težav izločila Katerino Bondarenko (6:2, 6:1) ter se tako uvrstila med osem najboljših na 'uverturi pred Wibledonom'. Zmaga ima še toliko večjo vrednost, saj je Bondarenkova 24 ur pred obračunom s Clijstersovo gladko izločila drugo nosilko turnirja, Italijanko Saro Errani finalistko Roland Garrosa.

»Tekma proti Bondarenkovi je bila boljša od tiste prve. Tako po žrebu sem vedela, da moram iti mimo dveh uvodnih krogov, da si pridobim samozavest. Na travi se počutim res odlično!« je po srečanju dejala Belgijka.

Podobno dobro igra tudi Dominika Cibulkova, ki je v svojem uvodnem nastopu na Nizozemskem izgubila vsega štiri igre, Slovakinja pa je preskočila tudi drugo oviro. Po dveh nizih je bila boljša od Sharar Peer (6:2, 7:6), v naslednjem krogu pa tretjo nosilko turnirja čaka že težje delo, v četrtfinalu ji bo namreč nasproti stala Nadja Petrova, osma nosilka turnirja. »Petrova na travnati podlagi igra dobro. Ima močan servis, hitro zaključuje točke. Čaka me ena zelo napeta tekma,« je o svoji naslednji nasprotnici dejala Cibulkova.

Omeniti velja še presenetljiv izpad četrte nosilke, Italijanke Flavie Pennette. Z rezultatom 6:1 in 6:1 jo je dobesedno ponižala kvalifikantka Urszula Radwanska.

UNICEF Open
Kategorija: WTA International
Datum: 18.06.2012-23.06.2012
Podlaga: Trava
Nagradni sklad: $ 220,000

(3) Dominika Cibulkova (SVK) d. Shahar Peer (ISR) 62 76(5)
(Q) Urszula Radwanska (POL) d. (4) Flavia Pennetta (ITA) 61 61
(8) Nadia Petrova (RUS) d. Anabel Medina Garrigues (ESP) 75 63
Kim Clijsters (BEL) d. Kateryna Bondarenko (UKR) 62 61

1. krog

Sofia Arvidsson (SWE) d. (7/WC) Jelena Jankovic (SRB) 62 36 64
(Q) Daria Gavrilova (RUS) d. Yanina Wickmayer (BEL) 61 62

Aktualna kraljica Wimbledona je na travnatem Eastbournu položila orožje že po 1. krogu

EASTBOURNE, VB - Prav neverjetno pa se zgodba odvija na WTA turnirju v Eastbournu, ki spada v serijo premier.

Travnati turnir je ostal brez prvih treh nosilk in to že po 1. krogu. Poljakinja Agnieszka Radwanska je gladko izgubila proti Bolgarki Tsvetani Pironkovi s 6-2, 6-4. Bolgarka se na travi zelo dobro znajde, kar je dokazala danes in tudi že na Wimbledonu, kjer je bila polfinalistka, Poljakinji pa gre veliko slabše kot njeni sestri Urszulu v Hertogenboschu.

Že po prvem nastopu angleško travo v Eastbournu zapušča aktualna zmagovalka Wimbledona Petra Kvitova. Od Čehinje, ki jo že naslednji teden čaka ubranitev krone na sveti travi, je bila boljša Rusinja Jekaterina Makarova, ki se je super prilagodila iz peska na travo. Na peščenem grand slamu je iz kvalifikacij prišla v glavni del ter delala sive lase favoritkam, očitno pa bo Rusinja zelo nevarna tudi na travi. Trio izpadov prvih treh nosilk je dokončala nekdanja 1. igralka sveta Caroline Wozniacki. Danka, ki je še brez osvojenega grand slama, ni znala dobiti obračuna z mlado Američanko Cristino McHale.

Ostale postavljene tenisačice o preživele. V 2. krog so se uvrstile Marion Bartoli (4), Angelique Kerber (5), Lucie Safarova (7) in Petra Cetkovska (9), rojakinja zadnjih dveh omenjenih Klara Zakopalova (ČEŠ), pa je bila boljša od nekdanje finalistke Wimbledona Ži Ženg.