Jakupovičeva nagrajena, čaka jo legendarna Venus, Hercogova se poslavlja

20.03.2019
MIAMI, ZDA - Dalila Jakupovič je dvakrat zmagala v kvalifikacijah močnega WTA turnirja v Miamiju, Poloni Hercog v finalnem krogu ni uspelo.

27-letna Dalila Jakupovič, 80. igralka sveta, je kot 3. nosilka preskočila kvalifikacije na bogatem WTA turnirju serije Premier v Miamiju. Na novi lokaciji, Hard Rock Stadiumu (pred tem so nastopali v Crandon Parku) je vpisala dve zmagi in bo del najboljših.

V 1. krogu je Dalila z 1-6, 6-3, 6-2 odpisala 110. igralko sveta, 22-letno Fiono Ferro iz Francije. Po slabem začetku in privajanju na podlago je ujela ritem in prišla do pomembne zmage v 1 uri in 44 minutah, da se je v odločilnem krogu merila z domačinko Madison Brengle. Leto starejši Američanki, sicer 98. na WTA lestvici, ki letos ni v najboljši formi, je odčitala pravo lekcijo ter jo 'zradirala' s 6-0, 6-3. Začela je s t.i. kravato, saj je v 1. nizu trikrat vzela servisno igro, svoj začetni udarec pa ohranila nedotaknjen. Tud v 2. nizu Američanka ni imela možnosti. Jakupovičeva je bila zanesljiva in s še dvema brejkoma zlahka slavila.

V 1. krogu Miamija pa bo dalila prekrižala lopar s pravo legendo ženskega tenisa, Venus Williams. Nikdar še ni igrala Jeseničanka s tako renomirano nasprotnico, ne po rankingu, temveč po imenu. 38-letna Američanka, nekdanja številka 1 (prvič je bila na vrhu pred 17 leti) in lastnica številnih Grand Slamov, je trenutno 42. na WTA lestvici.

Polona Hercog je izgubila odločilni dvoboj za preboj v glavni del Miamija

Bolj razočarana je Polona Hercog. Štajerka je lažje dobila uvodni kvalifikacijski krog, saj je 20-letno Fanny Stollar (124. na WTA) ugnala z rezultatom 6-2, 6-2, na terenu pa se je zadržala manj kot eno uro. V takšnem slogu je nadaljevala tudi proti zadnji prepreki pred glavnim žrebom, 31-letni Lari Siegemund, 108. igralk sveta, doma iz Nemčije. 1. niz je 28-letna Hercogova (93. na WTA) dobila brez težav, imela je kopico brejk žogic in izkoristila tri. Žal je bilo nadaljevanje slabše ter se je na koncu končalo s porazom. Poloni je v 3. nizu sicer uspelo enkrat odvzeti začetni udarec, a je bilo premalo. Po 2 urah in 37 minutah je Siegemundova zmagala s 3-6, 6-2, 6-2.

Tamara Zidanšek je neposredno uvrščena v glavni del.