Jakupovičeva v 1. krogu Columbusa zapravila številne priložnosti

22.09.2021
CPOLUMBUS, ZDA - Dalila Jakupovič se je dobro upirala favorizirani 7. nosilki v 1. krogu WTA 125 turnirja v Ohiu.

Slovenska teniška igralka Dalila Jakupovič, ki je 279. na WTA lestvici, se je kljub porazu v kvalifikacijah mini WTA 125 turnirja v Columbusu uvrstila v glavni del. Kot srečna poraženka je v glavnem žrebu zamenjala Ano Kalinskajo, ki v Ohio ni pripotovala zaradi zamenjave tekmovalnega urnika.

30-letna Jakupovičeva se je v 1. krogu merila s sedmopostavljeno Brazilko Beatriz Haddad Maio, ki je na 122. mestu svetovne teniške lestvice. 25-letni Južnoameričanki je napravila kar nekaj preglavic, saj ji je uspelo dobiti uvodni niz po podaljšani igri, nato pa je tekmica le vzela stvari v svoje roke. Če v 1. nizu ni bilo brejkov in se je odločalo v podaljšani igri, je Brazilka v drugem delu trikrat odvzela začetni udarec, v tretjem pa je uspela izvleči celo kožo. Dalila je imela kar 6 brejk žogic in ni izkoristila niti ene, nasprotno je Haddad Maia vnovčila edino priigrano ter se po 2 urah in 40 minutah prebila v osmino finala. Rezultat je bil 6-7(5), 6-2, 6-4, med seboj pa sta se pomerili prvič.

Škoda, Dalili je izpolzela iz rok lepa zmaga, za nastop pa je prejela 1,250 USD.

Columbus WTA 125
Kraj: Columbus (ZDA)
Datum: 19.09.2021 - 26.09.2021
Kategorija; WTA 125
Nagradni sklad: 115,000 USD

7-Beatriz Haddad Maia (Brasil) beat LL-Dalila Jakupovic (Slovenia) 6-7(5) 6-2 6-4