Juvanova preskočila kvalifikacije v Sankt Peterburgu

08.02.2022
SANKT PETERBURG, RUSIJA - Druga slovenska teniška igralka Kaja Juvan se je uvrstila v glavni del WTA 500 turnirja v Sankt Peterburgu.

Kaja Juvan, 102. igralka sveta, je bila v kvalifikacijah močnega dvoranskega WTA 500 turnirja v Sankt Peterburgu 8. nosilka, s tremi zmagami pa se je prebila v glavni del tekmovanja.

V zadnjem krogu kvalifikacij jo je čakalo srečanje s 154. na WTA lestvici Caty McNally iz ZDA, Ljubljančanka pa je po dveh urah strla tekmico z rezultatom 6-4, 3-6 in 6-3.

21-letna Kaja in leto mlajša Američanka sta se pred tem enkrat že srečali,. leta 2019 na ITF turnirju na pesku v Charlottesvillu in takrat je Juvanova zmagala, tako kot danes. Sicer je bil dvoboj dokaj izenačen. Kaja je v 1. nizu dvakrat vzela servis in rahlo prevladovala, statistika je bila na njeni strani, le ta pa se je v nadaljevanju nagnila na stran tekmice, ki je v drugem nizu z enim brejkom tekmo popeljala v 3. niz. Juvanova je v odločilnem delu dobro igrala na drugi servis tekmice, si priigrala še šest brejk žogic in izkoristila dve, sama pa oddala en začetni udarec, ko je McNallyjeva izkoristila edino žogico za odvzem servisa.

V 1. krogu glavnega dela ji je žreb namenil Belgijko Alison Van Uytvanck. 27-letnica je 52. igralka sveta, v karieri pa ima na računu pet turnirskih lovorik. To bo njuno prvo medsebojno srečanje.