Kaja Juvan navdušuje tudi na Orange Bowlu, v kategoriji U14 pa Živa Falkner

08.12.2016
PLANTATION, ZDA - Slovenske najstnice so na dobri poti do odličnih rezultatov na t.i. mladinskem teniškem svetovnem prvenstvu Orange Bowl na Floridi in turnirju Whole Foods Jr Championship.

16-letna Kaja Juvan je na zelenem pesku na Floridi, kjer tekmujejo praktično vsi najboljši mladinci in mladinke, najmanj v 3. krogu med posameznicami, tudi v dvojicah s Hrvatico Leo Boškovič pa je preskočila 1. krog.

Ljubljančanka je ena najboljših mladink sveta. Na slovitem Orange Bowlu je 9. nosilka, v 1. krogu pa je s 6-2, 6-2 izločila 17-letno domačinko Morgan Coppoc. V 2. krogu jo je čakal nastop proti še eni ameriški mladinki, 17-letni Ashley Lahey. Slednja je dobila uvodni niz, nato pa je Kaja stopila na plin in slavila s 3-6, 6-3 in 6-0. V 3. krogu bo na večji preizkušnji, saj jo čaka tekma s 6. nosilko, 15-letno Olgo Danilovič iz Srbije, 13. mladinko sveta, ki se je letos tako kot Kaja, že veselila naslova na ITF turnirju v članski konkurenci.

V kategoriji do 14 let na turnirju Whole Foods Jr Championship niza zmage Živa Falkner, tudi letošnji Petrolov up leta. V obeh kategorijah je med štirimi najboljšimi. Včeraj je v četrtfinalu posamične konkurence Živa s 6-4, 6-3 premagala Anno Geller in maščevala poraz Tare Katarine Milič iz 2. kroga. Falknerjeva se bo v polfinalu pomerila z Liso Pigato.

V starostni kategoriji do 12 let je izpadla Ela Nala Milič. V 2. krogo jo je izločila Američanka Kubo.