Kaja Juvan po dramatični borbi v čakalnici za glavni del Roland Garrosa.

24.05.2019
Magična slovenska tenisačica ni odprla vrat raja v Parizu! Ostaja ji žreb ob morebitni odpovedi.

PARIZ, RANCIJA - 18-letna Kaja Juvan (132. na WTA) je imela lepo priložnost da še nadgradi uspeh kariere na turnirjih serije grand slam. V odločilnem dvoboju kvalifikacij za nastop v glavnem delu Roland Garrosa je bila za las slabša od 24-letne Hrvatice Bernarde Pere (83. na WTA), ki nastopa za ZDA. Slednja je s statusom 1. nosilke na koncu slavila s 6-4, 1-6, 7-6(1) v nizih!

V 1. nizu je Bernarda povedla s 3-1, a se je Kaja vrnila in izenačila na 4-4, sledila je nova izguba servisa in Američanka je na svoj servis povedla v nizih. V 2. nizu je Kaja odločno prevladovala na igrišču. Hitro je vodila s 5-0 in malo kasneje izenačila v nizih. V 3. nizu se je bila nervozna bitka, saj je bil v igri veik vložek (glavni del). Juvanova je sicer nadaljevala v zmagovitem ritmu in z brejkom povedla z 2-0. Pera se ni dala in je izenačila na 2-2, a je takoj sledil odgovor Kaje in vodstvo s 4-2. Znova je sledil niz dveh dobljenih iger Bernarde in bilo je 4-4. V dolgi 9. igri je sledil nov brejk Slovenke, ki je imela svoj servis pri vodstvu s 5-4. Pri 30:15 je bila le še dve točki oddaljena od velikega uspeha, a ni zdžala pritiska in je izgubila servis. Nato je Pera povedla s 6-5 in bila tudi ona le dve točki oddaljena od zmage vendar je Slovenka našla zadnje atome moči in izsilila podaljšano igro. Tu so ji nažalost pošle moči in koncentracija. Izenačila je na 1/1, do konca pa je vse točke osvojila nasprotnica. Igrali sta točno 2 uri.

Čeprav je bil poraz grenak, je Kaja dobila nove izkušnje na veliki sceni in glede na njen karakter bo iz tega potegnila veliko pozitivnih stvari in bila v prihodnosti še močnejša. Morda pa ji le uspe priti v glavni del tekmovanja kot srečna poraženka kvalifikacij.

Kaja Juvan je osvojila 30 WTA točk in prejela 24,000€ denarne nagrade!