Kavčič s preobratom do četrtfinala Florianopolisa!

29.02.2012
FLORIANOPOLIS, BRAZILIJA - Prvi slovenski tenisač Blaž Kavčič se je uvrstil v četrtfinale Challenger turnirja v Brazliji, ki poteka na peščeni podlagi z nagradnim skladom 50,000 ameriških dolarjev.

24-letni Blaž Kavčič (118. na ATP) je udeleženec osmih najboljših tenisačev, ki se bodo borili za lovoriko na turnirju serije Challenger v drugem največjem mestu brazilske zvezne države Santa Caterina.

Kaljut, kot prijatelji kličejo Blaža, je v 2. krogu prišel do preobrata proti Pablu Galdonu (273. na ATP) ter zabeležil lepo zmago s 4-6, 6-3, 6-3. Argentinec je v 1. krogu izločil Hrvata Antonia Veića, Kavčič pa Bruna Sant'anno.

Ljubljančan je 4. nosilec Florianopolisa, današnji obračun s 26-letnim Argentincem pa je začel medlo. Hitro je izgubil servisno igro, sam pa ni imel rešitve pri začetnem udarcu, še posebej pri prvem. V tem delu si ni priigral niti ene priložnosti za brejk in v 2. niz odšel z zaostankom. Blaž se je prebudil šele proti sredini drugega dela igre. Vedno bolj je pritiskal na nasprotnika. Z boljšo igro na prvi servis je vedno lažje dobival točke, dvakrat prišel do brejka in tekmo odpeljal v 3. niz, kjer pa Južnoameričan ni imel odgovora. Blaž je povedel 4-0 in praktično odločil zmagovalca. Galdonu je uspel še en brejk, a ga je tudi dobil. Kavčič je v tretjem delu izkoristil vse tri priložnosti za odvzem igre na servis tekmeca in zasluženo odšel v četrtfinale. Na koncu je po 2 urah in 8 minutah  zabeležil 9 točk več (89:80), zadel 3 ase in napravil štiri dvojne napake.

Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je že četrtfinalist Challengerja v Braziliji

Ovira na poti do polfinala mu bo Portugalec Gastao Elias, ki je danes dobil 1. niz (6-2) proti 7. nosilcu Rubenu Ramirezu-Hidalgu, v drugem pa mu je pri 2-1 Španec predal. 21-letnik, doma iz Caldas da Rainha, je na 191. mestu ATP lestvice, v žepu pa še nima naslova iz Challengerjev. Lani je dobil dva Futuresa, s Kavčičem pa se bosta pomeria prvič.

Črnučan je tako najmanj ponovil rezultat s turnirja v Florianopolisu, kjer se je leta 2009 ustavil v četrtfinalu. Do sedaj je osvojil 17 točk in 1,460 USD.