Še en preobrat Kavčiča - tokrat za polfinale Challenger turnirja v Braziliji!

03.03.2012
FLORIANOPOLIS, BRAZILIJA - Prvi slovenski teniški lopar Blaž Kavčič se je uvrstil v polfinale 50,000 ameriških dolarjev vrednega turnirja serije Challenger v Braziliji.

Blaž Kavčič odično nastopa na teniškem turnirju serije Challenger v brazilski zvezni državi Santa Caterina. V četrtfinalu je po treh nizih (2-6, 6-2, 6-4) ugnal Portugalca Gastoa Eliasa in se plasiral med štiri najboljše, ki se bodo potegovali za lovoriko, 90 ATP točk in 7,200 USD. Bravo Blaž!

24-letni Črnučan se je očitno osredotočil na dvoboje, ki prinašajo zmago po treh nizih potem, ko se v prvem delu tekme ogreva. Že v 2. krogu je obrnil rezultat, prav to pa mu je uspelo tudi danes v Florianopolisu.

Blaž, ki je trenutno na 118. mestu ATP lestvice in je v Braziliji 4. nosilec, je proti Portugalcu začel bolj 'majavo'. Do 2-2 sta bila oba enakopravna, potem pa je tri leta mlajši in 73. mest nižje uvrščeni tekmec nanizal kar štiri igre zapored za dobljen prvi niz. Še sreča, da se je Kaljut zbral med odmorom in izjemno dvignil nivo svojega servisa in posledično tudi igro. V drugem delu dvoboja je v polje zadel kar 95% prvih začetnih udarcev, le enkrat je moral dvakrat servirati. Hitro je postavil stvari na svoje mesto, dvakrat prišel do brejka, Portugalcu pa ni dopustil, da bi se sploh približal priložnosti za brejk. Le štiri točke je Blaž oddal na svojih servisnih igrah in samozavestno odšel v 3. niz, kjer je prvič strl tekmeca že v 3. igri. V peti je še povečal svojo prednost, Elias pa se ni predal in je 'začel brcati' v naslednji izmenjavi, ko mu je uspel brejk, le tega pa nadgradil s še enim. No, Blaž ne bi bil Blaž, če ne bi poskrbel za živčno končnico :). Po dveh urah in 20 minutah boja je iztisnil še en brejk in nato štiri minute kasneje odserviral za zmago in polfinale.

Na koncu je imel Kavčič 14 točk več od Portugalca (94:80) brejk več (5:4) in ogomno več priložnosti za odvze servisa (13:6). Praktično je bila na njegovi strani vsa statistika z izjemo asov (1:7).

Varovanec trenerja Trupeja je nazadnje igral v polfinalu Challengerja lani v Banja Luki, kjer je prišel do 6. turnirske zmage na Challengerjih v karieri.

V polfinalu bo njegov tekmec zmagovalec dvoboja Nikola Mektić (HRV) - Thiago Alves (BRA). Blaž že ima pod pasom najmanj 33 točk in 2,510 USD.