Knappova nadaljevala tradicijo in slavila v Taškentu!

13.09.2014
TAŠKENT, UZBEKISTAN - Italijanka Karin Knapp je letošnja zmagovalka WTA turnirja v Taškentu. V finalu je premagala branilko naslova Bojano Jovanovski.

3. nosilka letošnjega WTA turnirja na trdi podlagi v Taškentu Karin Knapp, skozi cel teden ni izgubila niza in kot smo predvidevali, je bila tudi v finalu boljša od branilke naslova in prvopostavljene Srbkinje Bojane Jovanovski s 6-2, 7-6(4).

27-letna Italijanka, doma iz Brunica, je nadaljevala tradicijo v Taškentu. Od leta 1999, ko so prvič priredili ta turnir, je tu vedno slavila druga tenisačica. Ja, ni se izneverila tradiciji 89. igralka sveta, čeprav je bila Jovanovski le korak od ubranitve naslova.

Italijanka Karin Knapp se veseli prve trofeje v karieri. Zmagala je na WTA turnirju v Taškentu.

Pravzaprav je to prvenec za Knappovo, saj še nikoli ni osvojila naslova na WTA turnirjih, kljub temu, da je bila že leta 2008 na 35. mestu WTA lestvice, ko je tudi edinkrat igrala finale v Antwerpnu. Po šestih letih je torej spet vihtela lopar za lovoriko in uspelo ji je.

Na drugi strani je Bojana Jovanovski iskala četrti naslov v karieri, prvega letos, od teh treh pa eden prihaja s serije 124k.