Lep povratek Hercogove, ki je prešla kvalifikacije Miamija

20.03.2018
MIAMI, ZDA - Prva dama slovenskega tenisa Polona Hercog je povratek po poškodbi najprej kronala s preskočenimi kvalifikacijami prestižnega turnirja v Miamiju.

Najboljša slovenska tenisačica Polona Hercog se lahko zelo veseli povratka na teniške terene po poškodbi. Na prvem turnirju po OP Avstralije, Miami Opnu, je prešla kvalifikacije. V 2. krogu je gladko, s 6-4, 6-2 odpravila Čehinjo Barboto Krejcikovo in bo del glavnega dela.

27-letna Štajerka je kot 2. nosilka in 86. igralka sveta zlahka prišla v glavni del skoraj 8 milijonov vrednega WTA turnirja na Floridi. Skoraj identično kot v 1. krogu kvalifikacij, je zmagala tudi v drugem, porabila je le tri minute več (77 minut), rezultat pa je bil enak, 6-4, 6-2. Nastradala je 22-letna Čehinja Barbora Krejcikova.

V sami igri je šlo Poloni še bolje kot prvi dan. Servis je bil nedotakljiv, saj Čehinja ni imela niti ene žoge za brejk, naša vrhunska tenisačica pa je izkorstila vse priložnosti za odvzem začetnega udarca, eno v prvem in dve v drugem. Na prvem servisu ji je ušlo le 6 točk, tudi na drugem je bila suverena, izgubila jih je sedem. Več kot očitno je, da se je Hercogova odlično pripravila za povratek, saj je bila danes 138. igralka sveta brez vsakršnih možnosti.

Na nasprotnico v glavnem delu bo morala Polona še malo počakati, si je pa priigrala z dvema zmagama v kvalifikacijah 40 točk in zajetnih 15,610 USD.