Hercogova čez prvo oviro kvalifikacij Miamija

19.03.2018
MIAMI, ZDA - Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog se je z zmago v kvalifikacijah močnega turnirja serije WTA vrnila na turnejo po poškodbi.

27-letna Polona Hercog se je po OP Avstralije vrnila na terene, začela je v kvalifikacijah močnega teniškega turnirja v Miamiju. Kot 86. igralka sveta je morala v kvalifikacije, v 1. krogu pa je s 6-4, 6-2 nadigrala Kitajko Ksiju Vangovo.

Hercogova je pričakovano slavila v dvoboju s komaj 16-letni Azijko, ki je 495. na WTA lestvici. Prve tekme po povratku so vedno negotove, pa vseeno je bila Štajerka z izkušnjami in pogledu na lestvico nesporna favoritinja, kar je tudi upravičila.

Vangova je štirikrat klonila na servisu, predvsem pri prvem servisu Polone pa je bila brez moči. V 1. nizu je Hercogovi še ušla ena igra na lastnem začetnem udarcu, v drugem negotovosti ni bilo, servis je ostal nedotaknjen, Kitajka ni imela niti brejk priložnosti. Dvoboj v Crandon parku je trajal 74 minut.

Za vstop v glavni del turnirja mora Polona zmagati še enkrat. V odločilnem krogu kvalifikacij bo igrala proti 22-letni Čehinji Barbori Krejcikovi, 138. igralki sveta.