Li Na razveselila domače navijače v Šenzenu!

05.01.2013
ŠENZEN, KITAJSKA - V dramatičnem finalu novoustanovljenega WTA turnirja v Šenzenu, je domačinka Li Na prišla do drugega naslova na domačih tleh.

Kitajka Li Na se je dobro spopadla v finalu s Čehinjo Klaro Zakopalovo, saj je v medsebojnih dvobojih zaostajala 1-2, prav tako pa je imela pritisk domačih gledalcev, ki so seveda pričakovali zmago svoje ljubljenke.

Prvopostavljena Najeva je po dramatičnem finalu, dolgem 2 uri in 4 minute, na koncu le izšla kot zmagovalka. Obračun je dobila po treh nizih s 6-3, 1-6 in 7-5.

Čeprav je rutinirano dobila uvodni del igre, se je Kitajka v drugem znašla v težavah. 5. nosilka iz Češke je izpustila le eno igro v 2. nizu, v tretjem pa že v 1. igri prišla do brejka. Kitajka je ob pravem času našla samo sebe in s petimi igrami zapored od šestih povedla 5-2, kar pa ni bilo dovolj za dokončanje tekme. Zakopalova se je vrnila, izenačila na 5-5, Kitajka pa je le uspela pobrati zadnji dve igri za slavje v Šenzenu, turnirju, ki je bil v WTA koledarju prvič.

Na koncu je zaradi gladko dobljenega 2 niza Čehinja osvojila celo točko več.

Li Na je bila prva zvezdnica WTA turnirja v Šenzenu, nalogo pa je opravila več kot odlično

Li Na je dvignila 7 lovoriko v karieri, drugo na domačih tleh po Gvangžuju 2004. Takrat je bila sploh prva Kitajka z naslovom na WTA turneji, seveda pa je Najeva leta 2011 postala tudi prva Azijka, ki se je okitila z zmago na turnirjih za grand slam (Roland Garros).

Klara Zakopalova ima pecej slabo razmeje v finalih, kjer je nastopila 12-krat. Uspela je ujeti vsega 2 naslova.