Lleyton Hewitt ponovno premagal Rogerja Federerja v finalu!

05.01.2014
Avstralski teniški igralec Lleyton Hewitt je osvojil ATP turnir v Brisbanu in povzročil vrstniku Rogerju Federerju ponoven glavobol v novem letu!

BRISBANE, AVSTRALIJA - V finalu sta se srečala igralca istih let (32), ki sta bila oba št. 1 moškega tenisa. Roger Federer je bil kot 6. igralec sveta postavljen za 1. nosilca turnirja, Lleyton Hewit pa ni imel statusa nosilca, saj je trenutno šele 60. na svetu (jutri bo okli 40. mesta), a to ni pomenilo veliko. Avstralec je slavil s 6-1, 4-6, 6-3 v nizih in dvignil prvo lovoriko na ATP turnirjih po letu 2010, ko je osvojil Halle in tudi takrat je premagal velikega Švicarja!

Roger Federer je katastrofalno odigral 1. niz. Kar 3 x je izgubil svoj servis in naredil neverjetnih 22 nevsiljenih napak. Na srečo se je v 2. nizu zbral in je z edinim brejkom v 9. igri izenačil na 1:1 v nizih. Lleyton Hewitt, ki je igral svoj 45. finale v karieri in prvi domači po letu 2005, je udaril nazaj v 3. nizu. Potem ko mu je uspelo odvzeti servis Švicarju za vodstvo s 3:1, je ubranil vseh 7 priložnosti za brejk nasprotnika in je na koncu po 2 urah in 7 minutah borbe presrečen dvignil svoj 29. zmagovalni pokal na ATP turneji!

Švicar do finala ni izgubil servisa in je ubranil vseh 8 priložnosti nasprotnikov za odvzem, Avstralec pa mu je kar 4 x odvzel servis iz 11 priigranih priložnosti. Hewitt je tako zmanjšal medsebojno razmerje zmag in porazov na 9/18, od tega je v zadnjih 17 obračunih dobil le dva dvoboja, a oba pomembna, saj sta pomenila naslov! Za Avstralca je to tudi prva zmaga proti TOP10 igralcu od leta 2010 (Federer, Halle). Prvič po letu 2004 se je zgodilo, da so se 3 Avstralci uvrstili v četrtfinale kakega ATP turnirja (Hewitt, Matoševič in Groth).

Federer: "Moram ti čestitati na borbenosti, še posebej v 3. nizu, ko si rešil vse moje brejk priložnosti. Zelo sem si želel osvojiti pokal, a Lleyton je bil danes boljši".

Lleyton je zmagovalni pokal prejel od legendarnega rojaka Roda Laverja, ki ga je podpiral v letih, ko so ga pestile poškodbe!

Hewitt: "Kar nekaj časa je minilo odkar sem osvojil prejšnji naslov. V veliko čast mi je, da si mi ti podelil pokal. V zadnjih 4 ali 5 letih sem imel pet različnih operacij in to so bili zame in za nas (družina in ekipa)  težki časi. Rogerju mi ni potrebno čestitati, saj dobiva čestitke skoraj vsak teden, ko se bori za naslove na turnirjih"!