Hewitt in Federer v velikem finalu turnirja Brisbane International!

04.01.2014
BRISBANE, AVSTRALIJA - Švicar Roger Federer, 17-kratni zmagovalec turnirjev za veliki slam in domači ljubljenec Lleyton Hewitt sta se prebila v veliki finale ATP turnirja v Brisbanu.

BRISBANE, AVSTRALIJA - 18-8 je razmerje zmag in porazov med Federerjem in Hewittom, seveda v korist 32-letnega teniškega čarovnika iz Basla. Nazadnje sta se srečala v pokalu Davis leta 2011 v Sydneyu, kjer je bil boljši Federer, pred tem pa je Hewitt dobil finale Halleja na travi in prekinil niz 15 porazov.

Švicar je v polfinalu s 6-3, 6-7(3), 6-3 premagal Jeremya Chardya ter lovi 78. turnisko zmago v karieri, kar bi ga postavilo samega na 3. mesto večne lestvice, sedaj je izenačen z Johnom McEnroem. 20 asov je zadel Federer, dvoboj pa končal po malo manj kot dveh urah, saj se je Francozu uspelo dokopati do enega niza, dobil je drugega po tajbrejku.

Lleyton Hewitt vse od leta 2005 ni bil v finalu domačega turnirja. Leta 2005 je igral za lovoriko na OP Avstralije, kjer mu je 'sanje vzel' Marat Safin, Avstralec pa še vedno upa, da bi enkrat v življenju dvignil lovoriko v Melbournu. Ja, časa je vse manj, ima pa lepo priložnost, da v nedeljo v Brisbanu v vitrino postavi 29. karierno lovoriko. S polfinalom je lahko zelo zadovoljen, saj je izločil favoriziranega Keja Nišikorija. Japonec je z brejkom v 11. igri tlakoval pot do 1. niza, v nadaljevanju pa je 'kenguru' uspel streti Nišikorija in dobiti še deveti polfinale na domačih tleh.