Lucas Pouille v Metzu slavil prvo zmago na ATP turneji

26.09.2016
METZ, FRANCIJA - Domačin Lucas Pouille je na ATP250 turnirju v Metzu prvč prišel do lovorike. V finalu je bil boljši od 1. nosilca Dominica Thiema.

Lucas Pouille pobira smetano na ATP turnirju v Metzu. Pred domačimi navijači je prvič v karieri dvignil pokal za najboljšega na ATP turnirjih, v finalu pa je s 7-6(5), 6-2 premagal prvega favorita iz Avstrije Dominica Thiema.

V 1. nizu, bolj točno v podaljšani igri, se je Pouille znašel v zaostanku 0/4, pa preobrnil potek. V drugem delu dvomov o tem, kdo se bo zadnji smejal, ni bilo. Njegov uspeh na ATP turnirjih se je napovedoval skozi celo sezono, priča o tem je tudi podatek, da je danes premagal že petega tenisača iz elitne deseterice v letošnjem letu.

22-letni Pouille je v Metzu tudi nadaljeval dominacijo domačih zmag, v zadnjih osmih letih je tu kar sedemkrat slavil Francoz. Priključil se je Tsongaju, Monfilsu in Simonu, ki so držali niti turnirja do tega tedna.

Finalista letošnjega ATP turnirja v Metzu

''Zelo sem zadovoljen z minulim tednom. Osvojiti naslov je velik korak, to sem si letos tudi želel. V finalu sem odigral zelo dobro, mislim, da sva bila oba na visokem nivoju'', je povedal Pouille, ki je sedmi oziroma osmi tenisač v tem letu, ki je prišel do prvenca. V nedeljo se je prvega uspeha v Sankt Petersburgu veselil še Alexander Zverev.

Na drugi strani je Thiem lovil 5 naslov v tej sezoni. Z današnjim tekmecem ne pozna znage, izgubil je tudi drugi medsebojni dvoboj. Na ATP Race lestvici, ki pomeni nastop na zaključnem turnirju, se Avstrijec nahaja na visokem 7. mestu. Po finalu je povedal, da bomo Pouilla verjetno kaj kmalu videli v TOP10.

3-Lucas Pouille (France) beat Julien Benneteau (France) 7-6(2) 4-6 6-3
1-Dominic Thiem (Austria) beat 6-Gilles Muller (Luxembourg) 6-4 7-6(5)
4-Gilles Simon (France) beat Malek Jaziri (Tunisia) 7-6(2) 6-0

6-Gilles Muller (Luxembourg) beat Nikoloz Basilashvili (Georgia) 6-4 6-2
1-Dominic Thiem (Austria) beat Peter Gojowczyk (Germany) 7-5 7-6(2)

Dustin Brown (Germany) beat Paul-Henri Mathieu (France) 6-4 6-2
Guillermo Garcia-Lopez (Spain) beat Damir Dzumhur (Bosnia and Herzegovina) 5-7 6-2 6-1
Nikoloz Basilashvili (Georgia) beat Gregoire Barrere (France) 5-7 7-5 6-2
Peter Gojowczyk (Germany) beat Nicolas Almagro (Spain) 6-4 6-7(11) 6-3
Malek Jaziri (Tunisia) beat Ivan Dodig (Croatia) 6-4 7-6(3)
8-Nicolas Mahut (France) beat Quentin Halys (France) 6-3 6-4
Pierre-Hugues Herbert (France) beat Inigo Cervantes (Spain) 7-6(3) 6-2
Jan-Lennard Struff (Germany) beat Tommy Robredo (Spain) 7-6(5) 7-5
Illya Marchenko (Ukraine) beat Andreas Seppi (Italy) 6-7(1) 6-3 7-6(4)