Mardy Fish preko prve ovire v Washingtonu!

01.08.2012
WASHINGTON, ZDA – Na turnirju onkraj luže v glavnem mestu ZDA, so moški zaključili s tekmami prvega kroga. Na delu smo videli tudi nekaj glavnih favoritov, ki niso razočarali. Predstavnice nežnejšega spola so že začele z drugim krogom.

V konkurenci moških posameznikov je na igrišče stopil prvi nosilec turnirja, domačin Mardy Fish, ki pa v prvem krogu ni imel ravno lahkega dela. Nemški kvalifikant Bjorn Phau je namreč Fishu v prvem nizu enkrat odvzel servis ter tako dobil uvodni niz, v nadaljevanju pa je 15. igralec sveta stvari vendarle postavil na svoje mesto ter se veselil zmage s 4:6, 6:1 ter 6:2.

Svoj debi v Washingtonu je doživel tudi drugi nosilec, Ukrajinec Alexandr Dolgoporov, ki je za zmago nad Fabiom Cipollo potreboval manj kot uro (6:1, 6:3). Dolgoporov je na svoj prvi servis osvojil 86-odstotkov vseh točk, nasprotniku pa je servis odvzel kar štirikrat.

Litvanec Richard Berankis je prejšnji teden na turnirju 'Farmers Classic' presenetljivo igral v finalu (tu je izgubil proti Querreyju, op. a.), dobre igre pa je očitno prenesel tudi v Washington. V prvem krogu je namreč ugnal Nicolasa Mahuta, vknjižil je kar 10 asov, v celem srečanju pa nasprotniku ni ponudil niti ene same 'brejk' priložnosti.

(4) T Haasd. M Russel l64 62
(8) S Querreyd. I Andreev 76(2) 67(2) 76(3)
M Chiudinellid. H Zeballos 75 75

V konkurenci žensk so bile v torek odigrane vsega štiri tekme. Američanka Sloane Stephens, tretjepostavljena igralka turnirja, si je že priigrala mesto v četrtfinalu, in sicer na kar zanimiv način. Proti 19-letni Michelle Larcher de Brito je namreč odigrala tri nize, dvoboj pa je, verjeli ali ne, trajal vsega uro in 20 minut! Končni rezultat je bil 6:2, 0:6 ter 6:1 v korist domačinke. Obe igralki sta zanimivo osvojili enako število točk (65, op. a.).

"V preteklih dneh sem veliko delala na moji mentaliteti. Potem ko sem danes izgubila drugi niz brez dobljene igre, sem se pobrala ter srečanje dobila. Vem, da je zmaga nekoliko nenavadna, bolje rečeno nora, ampak tudi to šteje,"  je po srečanju dejala Stephensova.

Prvi krog je preskočila prva nosilka Anastazija Pavljučenkova, boljša je bila od srbske predstavnice Bojane Jovanovske, ki je v ZDA prišla z odlično popotnico, saj je prejšnji teden osvojila svoja svoj prvi WTA turnir v Bakuju. Pavljučenkova letos ne kaže dobrih predstav, v Washington je prišla z razmerjem 12 zmag in kar 18 porazov, zato ji je zmaga nad Jovanovsko zagotovo dala (pre)potrebne samozavesti.