Maria Sakkari do prvenca v Rabatu!

05.05.2019
Grška tenisačica se veseli prve lovorike na WTA turneji!

RABAT, MAROKO - 23.letna Maria Sakkari (51. na WTA) je še ena v vrsti različnih tekmovalk, ki so v letošnji sezoni osvojile WTA turnir. Grški tenis je očitno v vzponu in Maria se veseli WTA prvenca. V finalu WTA International turnirja v Rabatu je bila boljša od 27-letne Britanke Johanne Konte (47. na WTA) z 2-6, 6-4, 6-1 v nizih. Slednja je ostala pri 3 osvojenih lovorikah.V medsebojnih dvobojih je sedaj 1:1!

Grkinja je igrala drugi finale v karieri in je bila v 1. nizu preveč pod vtisom velike priložnosti za naslov. Britanka jo je ves čas držala na osnovni liniji ter hitro povedla s 5-1 in kasneje zaključila niz. V 2. nizu je tudi prva povedla z brejkom 3-2. 8 igra je bila nekako odločilna, trajala je večkot 8 minut, Maria je izenačila na 4-4. Od tu naprej je bilo vse v rokah Sakkarijeve, ki je z agresivno igro pokrivala celo igrišče. Izenačila je v nizih, v 3. nizu je povedla s 3-1 in dobila vse preostale igre do konca. Nato se je od sreče zgrudila na tla in se v solzah veselila velike zmage.