Konta dobila Miami in s tem daleč največjo lovoriko v karieri

01.04.2017
MIAMI, ZDA - Najboljša britanska tenisačica Johanna Konta je slavila na WTA Premier Mandatory turnirju na Floridi. V finalu je premagala nekdanjo prvo igralko sveta Caroline Wozniacki.

10. nosilka Johanna Konta je v zadnjih desetih dneh pokazala izjemen tenis in zasluženo zmagala na skoraj 7 milijonov USD vrednem WTA turnirju v Miamiju, v roke je prejela največjo lovoriko v karieri.

V velikem finalu turnirja Miami Open je Konta s 6-4, 6-4 ugnala Caroline Wozniacki.

Britanska teniška igralka je bila drugi v finalu tako močnega turnirja. Lani jeseni ji je lovorika ušla na turnirju China Open. Ni kaj, po zmagi v polfinalu nad Venus Williams je dobila dodaten zagon in prikazala briljanten nastop v sobotnem finalu, ko je zadela 33 vinerjev ob 19 napakah. Po 1 uri in 35 mnutah je padla še ena nekdanja 1. igralka sveta.

Konta se bo v ponedeljek povzpela na 7. mesto WTA lestvice, tako visoko ni bila še nikoli. Če pogledamo lestvico, ki pelje na zaključni turnir sezone v Singapur, pa je Britanka na 2. mestu inima precej možnosti, da debitira na tem prestižnem dogodku.

25-letna Konta se je rodila v Avstraliji, bolj točno v Sydneyu, v karieri pa je osvojila dve lovoriki. Letošnjo sezono je bila najboljša v rojstnem kraju, danes pa je v vitrino pospravila največjo lovoriko med vsemi. Njen oče Gabor je hotelir in je madžarskega rodu, zato Johanna poleg angleščine govori tudi madžarsko. Zelo je ponosna na to, da je lani zastopala Veliko Britanijo na olimpijskem turnirju v Riu.

Wozniackijeva ostaja pri 25. turnirskih zmagah. Letos je bila v finalu Dohe, Dubaja in Miamija, pa ji je lovorika spolzela iz rok. Ob takšnem nadaljevanju sezone bo prišel tudi naslov, saj ga je osvojila še vsako sezono od leta 2008 naprej.

10-Johanna Konta (Britain) beat 11-Venus Williams (U.S.) 6-4 7-5
12-Caroline Wozniacki (Denmark) beat 2-Karolina Pliskova (Czech Republic) 5-7 6-1 6-1

11-Venus Williams (U.S.) beat 1-Angelique Kerber (Germany) 7-5 6-3
10-Johanna Konta (Britain) beat 3-Simona Halep (Romania) 3-6 7-6(7) 6-2