Miloš Raonič po 14 mesecih do novega naslova na ATP turneji!

27.09.2015
Najboljši kanadski tenisač je potreboval več kot leto, da se je veselil nove lovorike na turnirjih serije ATP!

ST.PETERSBURG, RUSIJA - V finalu ATP250 turnirja v Rusiji, sta se pomerila 7. nosilec Portugalec Joao Sousa in 2. nosilec Kanadčan Miloš Raonič. Slednji je dobil dvoboj po treh nizih s 6:3, 3:6, 6:3 in prekinil več kot enoletno sušo brez ATP naslova!

Prvi niz je bil odločen v 4. igri, ko je Milošu uspel brejk. V drgem nizu je Joao rešil 4 brejk priložnosti Raoniča in nato sam prišel do brejka za vodstvo s 3:1. Prednost je zadržal ter izenačil v nizih. Kanadčan je hitro odvzel servis nasprotniku v 3. nizu in malo kasneje sam rešil 4 brejk žogice v ključni 3. igri. Po 2 urah in 7 minutah borbe je končno zmagoslavno dvignil roke. Dosegel je 22 asov in rešil 9 od 10 brejk priložnosti Portugalca.

Miloš Raonič je tako še ostal v igri za uvrstitev na zaključni turnir v Londonu, a ga do tja čaka še težka pot. Maja letos je moral na operacijo desne noge in potreboval je kar nekaj časa, da je ujel zmagovalni ritem. Letos je bil finalist v Brisbanu, kjer je izgubil proti Rogerju Federerju. Joao Sousa je bil edini, ki je Kanadčanu odvzel servis ta teden. 26-letni Portugalec je letos še tretjič klonil v finalu ATP turnirja. Proti igralcem iz top10 ima razmerje 1:18 v zmagah in porazih. Za Raoniča je to 7. ATP lovorika v dosedanji karieri!