Mlajši Ymer preprečil Blažu Roli finale Tampereja!

27.07.2019
Slovenski tenisač kljub solidni formi ne najde poti do večjih uspehov na ATP Challengerjih!

TAMPERE, FINSKA - 28-letni Blaž Rola (161. na ATP) je na ATP Challengerju v finskem Tampereju izgubil v polfinalu. Tokrat je bil rahlo boljši 20 letni Šved Mikael Ymer (125. na ATP), ki je dobil tesen obračun s 6:7(4),7:5 7:5 v nizih. Slednji je sicer dobil tudi njun prvi medsebojni dvoboj, letos v 1. krogu Roland Garrosa in očitno je psihična moč v ključnih trenutkih ostala na njegovi strani, sedaj vodi z 2:0

Mikael je letos v zelo dobri formi na peščenih igriščih in je pokazal veliko več kot včeraj njegov 3 leta starejši brat, ki ga je Rola izločil v 2 nizih. Predvidevali smo, da bo to težak obračun in tako se je tudi pokazalo. Ko je Slovencu uspelo dobiti 1. niz po podaljšani igri, bi morala biti psihološka prednost na njegovi strani. V 11. igri je močno pritisnil na servis nasprotnika pri izidu 5:5, a se je slednji rešil in nato je sledil značilen padec v igri Blaža, ki je prelahko izpustil svoj servis, Šved je izenačil v nizih. V odločilnem nizu sta bila ponovno izenačena na 5 in znova je na koncu klonil naš igralec. Dvoboj je trajal kar 3 ure in 13 minut!

Blaž Rola je osvojil 29 ATP točk in prejel 2.160€ denarne nagrade!