Monfils se je razigral v 2. nizu ter izločil Bedeneta v četrtfinalu Dunaja

25.10.2019
DUNAJ, AVSTRIJA - Francoz Gael Monfils, 4. nosilec ATP500 turnirja na Dunaju, je bil v četrtfinalu bolši od Aljaža Bedeneta.

Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je na ATP turnirju serije 500 izgubil v četrtfinalu. Za Bedenetom so izvrstne štiri tekme, a 4. nosilec Gael Monfils je bil tokrat v boju za polfinale premočan nasprotnik. Francoz je slavil s 7-5, 6-1.

30-letni Bedene, 72. igralec sveta, se je iz kvalifikacij prebil vse do četrtfinala, kjer je lopar prekrižal s temnopoltim Francozom Gaelom Monfilsom, 14. na ATP lestvici. Ljubljančan je pariral tri leta starejšemu tekmecu vse do konca uvodnega niza, ko je v 12. igri drugič izgubil servis in s tem niz. V nadaljevanju se je Parižan povsem razigral in zlahka ugnal Aljaža, prepustil mu je samo eno igro in le devet osvojenih točk.

Gael Monfils

Bedene tokrat ni bil tako suveren kot v prejšnjih tekmah, šepal je predvsem na servisu, kjer je blestel v tem tednu. Vseeno ima za sabo dober turnir, na katerem je osvojil 110 točk in 63,130 evrov.