Raonic odpravil Monfilsa, Đoković garal

14.11.2016
LONDON, VELIKA BRITANIJA - Prvi tekmovalni dan v londonski O2 areni sta se zmag veselila Novak Đoković in Milos Raonic. Danes na delu tudi številka ena svetovnega tenisa.

Prvi tekmovalni dan letošnjega World Tour Finals sta otvorila branilec naslova Novak Đoković in debitant na tem turnirju Domninic Thiem

Po izgubljenem prvem nizu in jezni reakciji, zaradi katere se je po dvoboju pregovarjal z britanskimi novinarji, je bilo v nadaljevanju vse znamenju srbskega tenisača, ki je dobil 12 od naslednjih 14 iger in se s končnim izidom 6:7(10), 6:0, 6:2 veselil prve zmage.

''Čeprav sem izgubil prvi niz, nisem naredil veliko napak. Prevladala je kvaliteta njegove igre. V drugem nizu sem začel udarjati bolj svobodno. Začel je delati napake. Vršil sem pritisk na njegov drugi servis. Mislim, da sem v drugem igral še posebej dobro, v tretjem prav tako,'' je povedal drugi igralec sveta, ki se z Andyjem Murrayjem poteguje za prvo mesto na lestvici ATP.

Prvi niz je bil zelo izenačen, največja priložnost pa se je Thiemu ponudila v 11. igri, ko si je pri izenačenju na 5:5 priigral brejk žogico. Đoković se je uspel ubraniti in niz ponesel v podaljšano igro.

Thiem je v 'tie-breaku' stopil na plin z nekaj odličnimi udarci večkrat zarisal nasmešek na obraz svojega nasprotnika. Pri vodstvu s 6/3 je imel na voljo tri zaključne žogice, ki so splavale po vodi, še eno pa je zapravil ob prednosti s 7/6. Đoković je imel set žogico na voljo pri 9/8, a prav tako ostal praznih rok, Thiem pa je v sedmem poskusu vendarle uspel povesti (12/10).

V nadaljevanju obračuna smo spremljali enosmeren promet. Thiem je v 22-minutnem drugem nizu osvojil le 10 točk in čeprav je tretjem spet ponudil nekaj odpora, realnih možnosti za presenečenje ni imel.

Monfils je prikazal več akrobatskih vložkov, ki pa razpoloženega Raonica niso vrgli iz tira.

V drugem obračunu dneva sta se v šestem medsebojnem dvoboju pomerila Milos Raonic in Gael Monfils. Kanadčan je kljub poškodbi prikazal dominantno predstavo in drugega debitanta na zaključnem turnirju premagal s 6:3, 6:4.

''Priigral sem si veliko priložnosti. Igral sem dobro. Učinkovito sem igral na svoj začetni udarec. Vse se je lepo sestavilo,'' je povedal Raonic in dodal: ''Morda sem nekoliko okleval. Upam, da se bom tega znebil v prihajajočih dneh. Nekatere reči v moji diagnozi niso bile najbolj spodbudne, zato je tole lep preobrat.''

Raonic je servis atletskemu Francozu, ki je znova postregel z nekaj akrobacijami, odvzel že v drugi igri uvodnega niza, kar je na koncu zadostovalo za vodstvo z 1-0 po 34 minutah.

Monfils je v uvodnem delu drugega niza ubranil eno brejk priložnost in na krilih gledalcev pariral vse do izenačenja na 3:3, nato pa je Raonic prišel do ključnega brejka in dvoboj je bil odločen. Kanadčan je bil na servisu zelo zanesljiv, saj je dobil 25 od 29 točk ter po 84 minutah v medsebojnih dvobojih poravnal na 3-3.

''Všeč mi je,'' je kljub porazu dejal Monfils. ''Veliko igrišče z dobrim vzdušjem. Preprosto obožujem ga. Igrišče je veliko, široko na obeh straneh in zelo globoko,'' je bil nad dimenzijami igralne površine v O2 areni navdušen Francoz.