Murrayu prva letošnja lovorika. V finalu Dubaja je bil Škot boljši od Verdasca!

04.03.2017
DUBAJ, ZAE - Britanec Andy Murray je zmagovalec ATP turnirja serije 500 v Dubaju. V tretjem nastopu letos je osvojil prvo lovoriko.

1. teniški igralec sveta Andy Murray je ujel 45. naslov v karieri, prvega v Dubaju. V finalu je bil dominanten in s 6-3, 6-2 premagal Španca Fernanda Verdasca.

1 uri in 13 minut je potreboval Škot, da je rutinirano opravil s španskim tekmecem v finalu. Pohvali se lahko, da ima sedaj štiri zaporedne naslove na turnirjih serije ATP500, na katerih je nastopil, razmerje pa 19-0 (Queen's - Peking - Dunaj - Dubaj).

Ni kaj, Murray je potrdil status številke 1 na turnirju v deželi šejkov, prav tako status favorita v tekmi z Verdascom, s katerim ima sedaj razmerje 13-1. Edini poraz mu je Španec prizadejal na OP Avstralije 2009 (4. krog).

''Lepo je zmagati. Dlje kot je trajala tekma, bolje sem igral. Sem zadovoljen. Fernanda sem poskušal spraviti v tek in uspelo mi je'', je povedal Murray, ki je nadaljeval tradicijo, da v arabski oazi zmagujejo sami asi. V Dubaju je bil v finalu še leta 2012, takrat ga je ustavil sedemkratni zmagovalec Roger Federer.

Ozrimo se še malo nazaj. Andy Murray je v četrtfinalu moral ubraniti 7 zaključnih žogic Kohlschreiberju, da je sploh imel možnost priti do finala. Z Nemcem sta poskrbela za epski tajbrejk, ki se je končal po 31 minutah in 38 odigranim točkami.

Verdasco je poskušal priti do osmega turnirskega naslova, v svojem 22 finalu. Kljub porazu se bo prvič po aprilu 2015 vrnil v TOP30 na ATP lestvici.