Na grand slamih pred Federerjem le še Jimmy Connors!

01.09.2011
NWE YORK, ZDA - 30-letni švicarski teniški velezvezdnik Roger Federer se približuje še enemu neverjetnemu rekordu. Danes je z zmago v 2. krogu OP ZDA prišel že do 225. zmage na turnirjih velike četverice, s tem pa je na 2. mestu prehitel Andreja Agassija.

Petkratni zaporedni zmagovalec OP ZDA Roger Federer (2004-2008), ki se vsako leto igra koncem avgusta in začetek septembra, je za vstop v 3. krog potreboval pičlih 77 minut, da je v drugem s 6-3, 6-2, 6-2 deklasiral Izraelca Dudija Selo. V dvoboju je zadel 31 winnerjev, tekmecu pa je iz 11 priložnosti vzel servis petkrat.

Za Rogerjem je 225. zmaga na turnirjih za veliki slam, kar ga uvršča na 2. mesto večne lestvice v odprti dobi tenisa, za Jimmyem Connrsom pa zaostaja le še 8 zmag. Švicar bo legendarnega Američana prehitel že na OP Avstralije, če ne bo prišlo do kakšnega večjega presenečenja. Še nekaj. Federer bi s končnim slavjem v Flushing Meadowsu po osmih letih postal prvi, ki bi bil star več kot 30 let. Nazadnje je to uspelo Andreju Agassiju (OP Avstralije 2003), Američanu, ki ga je Baselčan prav danes prehitel v zmagah. Za nameček bi se z Agassijem tudi izenačil po številu lovorik na trdi podlagi (46).

Federer v četrtkovem dvoboju z Izraelcem ni imel nikakakršnih težav. Zmaga je bila ekspresna in čista kot solza. V drugem nizu je pri zaostanku 1-2 nanizal pet iger zapored, v tretjem pa še dvakrat strl servisno igro tekmeca.

14 zaporednih iger Berdycha

Čeh Tomas Berdych je prišel še do veliko večje serije zaporedno dobljenih iger v 2. krogu zadnjega grand slama sezone. Po izenačenem prvem nizu, ko je Berdych prišel do brejka v sami končnici, je dobil kar 14 iger zapored. Na koncu je slavil gladkih 7-5, 6-0, 6-0 in Fabiu Fogniniju zavezal dve kravati. Na svoj prvi servis je izpustil le tri točke, res impresivno. Njegov naslednji nasprotnik bo Janko Tipsarevič, ki je izločil Nemca Philippa Petzschnerja. Tipsa je lani v 2. krogu OP ZDA presenetil Andya Roddicka. Mu bo tokrat uspelo v tretjem Berdycha?

Kevin Anderson je v 2. krogu odpihnil Michaela Llodro

Zlahka se je v 3. krog uvrstil tudi odlični server Kevin Anderson. Južnoafričan je pometel s Francozem Michaelom Llodro s 6-1, 6-2, 6-2, zadel pa je 14 asov, ob tem pa ubranil edino brejk priložnost tekmeca.

Češki teniški veteran Radek Stepanek je pred porazom predal obračun Argentincu Juanu Monacu, Jo-Wilfried Tsonga pa je zlahka upravičil vlogo favorita proti Sergeju Bubki, sinu slovitega skakalca s palico, ki je prvič v karieri sploh igral v 2. krogu grand slama. 3. krog sta si pred polnočjo po našem času priigrala še Marcel Granollers in Tommy Haas.

Marin Čilić osmešil Tomića

Hrvat Marin Čilić je dobesedno deklasiral Avstralca Bernarda Tomića. Naturalizirani igralec iz dežele 'tam spodaj', ki je bil veliki hit na Wimbledonu, je danes izgledal prav nebogljeno proti Medjugorcu, ki je slavil čistih 6-1, 6-0, 6-2. Prav zanimivo bo videti naslednji obračun Marina, saj prihaja na zmenek z Rogerjem Federerjem.