Nadal in Ferrer za naslov v Barceloni, Simon in Fognini v Bukarešti!

28.04.2012
V Barceloni bomo v finalu videli španski obračun, v Bukarešti pa se bosta pomerila Francoz in Italijan!

BARCELONA, ŠPANIJA - V prvem polfinalnem pbračuna na ATP 500 turnirju v Barceloni je 3. nosilec David Ferrer po dveh podaljšanih igrah premagal 11. nosilca, Kanadčana Miloša Raoniča s 7:6(2),7:6(5)!

Miloš Raonič je tokrat serviral še bolje kot proti Škotu Andyju Murrayu, saj je v 2 nizih dosegel kar 15 asov, a je na koncu slavil David Ferrer, ki ni dosegel nobenega asa. Španec si je priigral 7 brejk priložnosti, Knadčan pa 4, a so vse ostale neizkoriščene. V podaljšanih igrah je Ferrer "sprehajal" visokega Raoniča po igrišču in tako prišel do odločilnih točk v dvoboju!

"Zelo sem vesel, ker sem se uvrstil v svoj 4. finale. Bilo je zelo težko. Oba sva imela proložnosti za zmago, samo vprašanje je bilo kdo bo osvojil ključne točke. Imam nekakšen poseben odnos s tem turnirjem in upam, da se mi bodo končno uresničile sanje z osvojitvijo naslova," je dejal David Ferrer. To pa bo vse prej kot lahko, saj ga v finalu čaka 6 x zmagovalec Barcelone, rojak Rafael Nadal!

1. nosilec turnirja Španec Rafael Nadal je potreboval uro in 25 minut za zmago nad rojakom Fernandom Verdascom. Brez izgubljenega servisa je slavil s 6:0,6:4 v nizih. V 1. nizu je 3 x odvzel servis nasprotniku, v 2. nizu pa je bil dovolj en odvzem in zmaga je bila tu.

Španski teniški matador bo jutri lovil svojo 7. zmago v Barceloni. Razmerje zmag in porazov proti Davidu Ferrerju ima 13:4, od teg ga je 3 x premagal v finalih Barcelone(2008,2009,2011). Lani je bilo 6:2,6:4 ... .

Barcelona Open BancSabadell
Kategorija: ATP World Tour 500
Datum: 23.04.2012-29.04.2012
Žreb: S-56 D-24
Nagradni sklad: € 1,627,500

Polfinale :

David Ferrer(ŠPA) : Miloš Raonič(KAN) 7:6(2),7:6(5)

Rafael Nadal(ŠPA) : Fernando Verdasco(ŠPA) 6:0,6:4

BUKAREŠTA, ROMUNIJA - Prvi nosilec turnirja Francoz Gilles Simon se je kot prvi uspel uvrstiti v finale ATP 250 turnirja v Romuniji. Favorizirani Francoz je 5 x odvzel servis nepostavljenemu Matthiasu Bachingerju kar je bilo dovolj za zmago s 7:5,6:2 v nizih. Simon bo tako že tretjič igral v finalu(zmagal leta 2007 in 2008) in bo poskušal osvojiti svoj tretji pokal Nastase/Tiriac!

"Ponovno je bil to težak dvoboj. Serviral je izredno in z asi rešil veliko brejk priložnosti, ki sem si jih ustvaril. Veliko bolje sem igral in se gibal kot včeraj, a je Matthias ustvaril kar nekaj težkih trenutkov na igrišču. Počutim se dobro in dobro poznam to igrišče. Mislim, da lahko ponovno osvojim naslov," je rekel Gilles Simon!

V drugem polfinalu se je končal sanjski turnir za 23 letnega Madžara Attilo Balazsa(450.), ki pa bo vseeno odšel zelo zadovoljen iz glavnega mesta Romunije, saj je dosegel uspeh kariere, v ponedeljek pa se bo močno popravil na ATP lestvici.

Tokrat mu je proti Italijanu Fabiju Fogniniju zmanjkalo goriva in Italijan je slavil v 2 nizih s 6:3,6:1. Vse skupaj je trajalo 70 minut. Fabio je 4 x odvzel servis Madžaru in rešil 3 brejk priložnosti nasprotnika.

"Trenutno sem zelo srečen, saj je to moj prvi finale. Mislim, da sem izgubil kakih 6 ali 7 polfinalnih dvobojev zapored, a danes sem ostal trden. Še pred kratkim nisem niti pomišljal, da bi tu lahko dosegel uspeh kariere. Ni še konec. V finalu bom dal od sebe 110% in poskušal zmagati," je dejal srečni Fabio Fognini!