Wozniackijeva doma še ne pozna poraza (12-0); V Barceloni Bejgelzimerjeva izločila Pennetto

12.04.2012
Na Danskem in v Španiji se nadajujeta turnirja serije WTA International.

BARCELONA, ŠPANIJA - V katalonski prestolnici so dokončali obračune 2. kroga, izmed nosilk pa je spodrsnilo petopostavljeni Flaviji Pennetti.

Od Italijanke je bila po treh nizih boljša kvalifikantka Julija Bejgelzimer, ki se nahaja točno na 204. mestu WTA lestvice. Ukrajinka je v zadnjem krogu kvalifikacij ustavila Petro Rampre, sedaj pa bo igrala kar v četrtfinalu glavnega dela. Igralka iz Donecka šteje že 28 let, pred šestimi leti pa je bila najvišje v karieri na 84. mestu. V karieri ima pod pasom štiri turnirje serije ITF z nagradnim skladom 50,000 USD, po naših podatkih pa je to njena najboljša uvrstitev na WTA turnirjih.

Vsi štirje današnji obračuni so se končali po treh nizih in tako je morala vser moči za zmago napeti tudi 2. nosilka Julia Goerges iz Nemčije. Strla je odpor Garbine Mogouroze-Blanco iz Španije, Slovakinja Dominika Cubulkova pa je kot 3. nosilka v zaključku tekme prišla do zmage nad sosedo Klaro Zakopalovo iz Češke. Četrta in zadnja četrtfinalistka je Olga Govorcova. Belorusinja je ustavila domačinko Lauro Pous-Tio.

Julia Goerges je ena izmed četrtfinalistk Barcelone

KOPENHAGEN, DANSKA - Caroline Wozniacki na domačem turnirju z nagradnim skadom 220,000 USD napada tretjo zaporedno lovoriko.

Danka ima po današnji lahki zmagi (6-2, 6-1) proti Francozinji Pauline Parmentier razmerje 12-0 v Kopenhagnu. ''Po prvem dvoboju sem sem že bolje navadila na podlago in rezultat je tu'', pravi Caro, ki se bo v četrtfinalu pomerla s še eno Francozinjo Alize Cornet. Wozniackijeva je prišla do 17 zaporednega niza v svoji prestolnici. Nazadnje ga je oddala leta 2010 v polfinalu proti Ani Čakvetadze. Edini turnir, kjer beleži več zmag, je New Haven. Tam je osvojila že štiri zaporedne lovorike in ima 17 zaporednih zmag.

Veliko več dela za preboj v četrtfinale je imela drugopostavljena Angelique Kerber. Nemka je po treh nizih le našla pot do zmage proti Britanki Anne Keothavong s katero ima sedaj razmerje 5-1. Njena naslednja nasprotnica bo rojakinja Mona Barthel.

Med osem najboljših sta se uvrstili tudi obe srbski tenisačici Jelena Janković in Bojana Jovanovski. Jelena je po 3-3 v prvem nizu izpustila le še eno igro do konca s povabljenko Julijo Putinčevo iz Rusije, Bojana pa je prišla do skalpa 4. nosilke Monice Niculescu iz Romunije. Srbkinja je že v prvem nizu imela štiri set priložnosti, vključno s tremi v podaljšani igri, nato pa si je v drugem in tretjem nizu priigrala hitra brejka za končno zmago.