Nadal odpovedal nastop v Rotterdamu

26.02.2021
Španski tenisač Rafa Nadal, ki je prejšnji teden prišel do četrtfinala na OP Avstralije, je odpovedal nastop na turnirju v Rotterdamu.

Rafaela Nadala ne bo na turnirju ABN AMRO World Tennis Tournament, saj še ni pozdravil poškodbe hrbta.

Zaradi težav s hrbtom Španec tudi ni bil sposoben odigrati tekme na pokalu ATP, ki se je odvijal pred OP Avstralije, a se je 'sestavil' za prvi grand slam v Melbournu, na katerem je prišel do četrtfinala (izgubil s Cicipasom).

Nadal je napisal na Twitterju: ''Z veliko žalostjo moram sporočiti, da ne bom zaigral na turnirju v Rotterdamu. Kot večina mojih privržencev ve, se še vedno soočam s težavami v hrbtu. Le te sem imel že na turnirju v Adelaideju in Melbournu. Po vrnitvi v Španijo sem obiskal zdravnika, odločili smo se, da naslednji teden ne bom tekmoval. Veselil sem se igranja v Rotterdamu, saj je minilo precej let od mojega zadnjega natopa na tem turnirju''.

Nadal je v karieri osvojil 20 turnirjev za grand slam, letos ima razmerje zmag in porazov 4-1. V Rotterdamu je nazadnje nastopil leta 2009, ko je v finalu izgubil z Murrayjem.