Thiem razstoličil ''kralja peska'', Almagro uspešen v 16. poskusu

14.02.2016
BUENOS AIRES - Dominic Thiem je v polfinalu turnirja v Buenos Airesu premagal Rafaela Nadala in ''kralju peska'' prizadejal prvi letošnji poraz na njegovi najuspešnejši površini.

Avstrijski tenisač Dominic Thiem se je pridružil peščici igralcev, ki so na pesku uspeli premagati Rafaela Nadala. Dvaindvajsetletnik je v polfinalu turnirja serije 250 v Buenos Airesu ubranil eno zaključno žogico in slavil v podaljšani igri tretjega niza s končnim izidom 6:4, 4:6, 7:6(4).

''To je bil izjemen obračun. Zelo izenačen od začetka. Vedno je nekaj posebnega igrati proti najboljšim, z zmago pa so se mi izpolnile sanje. V tretjem nizu je Nadal pritisnil na plin, vendar sem uspel odgovoriti in odigral nekaj izjemnih udarcev,'' je povedal 19. igralec sveta.

Thiem je pri zaostanku s 4:5 v zadnjem nizu ubranil eno zaključno žogico nasprotnika ter se po dveh urah in 50 minutah zasluženo veselil prve zmage proti nekdanjemu prvemu igralcu sveta.

''Proti njemu je treba igrati agresivno, saj z obrambno igro nimaš nobenih možnosti. Moral sem igrati blizu črti in se izogibati dolgim izmenjavam. Daljša kot je izmenjava, manjše so moje možnosti za zmago,'' je povedal Thiem.

Avstrijec bo zaigral v petem finalu (3-1), v katerem bo lovil četrto lovoriko. Vseh pet finalov je dosegel na turnirjih s peščeno podlago.

Thiem bo v finalu prekrižal loparje z Nicolasom Almagrom, ki je v 16. poskusu zabeležil prvo zmago (6:4, 7:5) proti nekdanjemu tretjemu igralcu sveta Davidu Ferrerju (1-15). Almagro, ki je trenutno uvrščen šele na 72. mesto lestvice ATP, se je uvrstil v prvi finale po letu 2014, ko je v Houstonu moral priznati premoč Fernandu Verdascu. Nekdanji tenisač elitne deseterice bo napadal 13. lovoriko (12-9), tako kot njegov nasprotnik pa je tudi on vse finale (22) dosegel na pesku.