Veliki Rafael Nadal bo v ponedeljek zdrsnil na 5. mesto ATP lestvice!

23.01.2013
Nekdanja št. 1 moškega tenisa Španec Rafael Nadal, bo na najnovejši ATP lestvici, ki bo izšla v ponedeljek, zdrsnil na 5. mesto!

Na 4. mestu ATP lestvice ga bo zamenjal njegov rojak in prijatelj David Ferrer, ki se je uvrstil v polfinale OP Avstralije in osvojil več točk kot lani, ko je izpadel v četrtfinalu. Seveda je glavni razlog Nadalovega zdrsa poškodba njegovega desnega kolena, zaradi katere je iz tekmovanj odsoten že od lanskega Wimbledona!

"Rafael nima sreče, saj je izgubil svoj položaj zaradi poškodbe in ne morebitne slabše igre v zadnjem času, a mislim da se bo "kralj peska" kmalu vrnil tja kamor spada, ko bo začel igrati na turnirjih," je dejal David Ferrer.

Ferrer bo tako izenačil svojo najvišjo uvrstitev na ATP lestvici v karieri (2008) in postal najboljši Španec. Ob osvojitvi Melbourna in izpadu Britanca Andya Murrayja, bi se David lahko povzpel celo na 3. mesto na svetu... .

foto : images.google