Največja zmaga v karieri. Dalila Jakupovič premagala Schiavonejevo za status najboljše Slovenke.

31.01.2017
TAJPEJ, TAJVAN - Dalila Jakupovič je na WTA turnirju v Tajpeju ubila dve muhi na en mah. Zmaga v 1. krogu ji je prinesla status najboljše Slovenke na WTA lestvici, prvič v karieri pa se je uvrstila v osmino finala WTA turnirjev.

25-letna Dalila Jakupovič je na WTA International turnirju na Tajvanu, ki ima nagradni sklad 226,750 USD, prišla do zmage dosedanje kariere.

Jeseničanka je najprej preskočila kvalifikacije inavguralnega turnirja, sedaj pa slavila tudi v uvodnem krogu. Na kolena je spravila nekdanjo 4. igralko sveta, nekdanjo zmagovalko Grand Slama v Parizu Francesco Schiavone s 7-6(2), 6-3. Bravo Dalila.

Dalila Jakupovič, 156. igralka sveta, je od danes naprej prva dama slovenskega tenisa. Z zmago v 1. krogu Taiwan Opna, sploh prvo v glavnih delih turnirjev serije WTA Interanational, je dobila dovolj točk, da je na lestvici prehitela dolgoletno vodilno slovensko tenisačico Polono Hercog.

Pravzaprav je Dalila na Tajvan Areni vpisala največjo zmago v karieri. Pod težo njene igre je padla nekdanja zmagovalka Roland Garrosa, 36-leta Francesca Schiavone, 100. igralka sveta,

Jakupovičeva je takoj na začetku nakazala, da bo naredila vse, da se prvič v karieri prebije v 2. krogu. Na trdi podlagi tajvanskega turnirja je hitro prišla do brejka in ga držala vse do 5-4, ko je izkušeni veteranki uspel priključek. Dalila je zapravila priložnost, ko je servirala za niz, ni pa izpustila druge 'šanse'. Dominirala je v podaljšani igri in šla v 2. niz s prednostjo. S fantastično predstavo je ugnala Schiavonejevo. tekmica v 2. nizu ni imela nobenih možnosti medtem, ko je slovenska tenisačica izjemno igrala na obeh servisih, saj je oddala le 4 točke. Dva odvzema servisa v 2. nizu sta ji prinesla suvereno zmago in 2. krog WTA turnirja na Tajvanu. Dvoboj je trajal 1 uri in 45 minut.

Za nagrado bo Jakupovičeva v osmini lopar prekrižala s še eno Grand Slam zmagovalko Samantho Stosur. 32-letna Avstralka, doma iz Golden Coasta, je 23. igralka sveta (najvišje na 4. mestu) in bo močno favorizirana, zato Dalila nima kaj izgubiti proti 2. nosilki turnirja.

Kurumi Nara (Japan) beat 8-Jelena Jankovic (Serbia) 6-7(4) 7-5 6-4
5-Katerina Siniakova (Czech Republic) beat Galina Voskoboeva (Kazakhstan) 5-7 6-4 6-2
Ons Jabeur (Tunisia) beat Nicole Gibbs (U.S.) 6-4 4-6 6-1
4-Anastasija Sevastova (Latvia) beat Miyu Kato (Japan) 6-0 6-4
Mandy Minella (Luxembourg) beat Jana Cepelova (Slovakia) 1-6 7-6(2) 6-4
7-Shelby Rogers (U.S.) beat Lee Ya-Hsuan (Taiwan) 6-3 6-4
6-Misaki Doi (Japan) beat Nao Hibino (Japan) 6-2 2-6 6-4
Risa Ozaki (Japan) beat Sorana Cirstea (Romania) 7-6(3) 3-2 (Cirstea retired)