Jakupovičeva dobro začela, nato popustila v 2. krogu mini WTA turnirja na Tajvanu

16.11.2016
TAJPEJ, TAJVAN - Dalila Jakupovič je dobro začela nastop v osmini finala WTA 125k series turnirja na Tajvanu, na koncu pa je morala priznati premoč favorizirani Jevgeniji Rodini.

25-letna Dalila Jakupovič, trenutno 157. igralka sveta, je prvič zaigrala v osmini finala WTA turnirjev. Na dogodku t.i. serije Challenger v Tajpeju je tudi v 2. krogu začela odlično in vzela niz šestopostavljeni Rusinji Jevgeniji Rodini, na koncu pa je bila poražena po malo več kot dveh urah z 2-6, 6-4, 6-1.

Dalila in jevgenija sta se merili prvič. 27-letna Moskovčanka je na 104. mestu računalniške lestvice in na koncu je potrdila vlogo favoritinje in ene izmed nosilk. No, za to se je moralakar potruditi, saj ji je Jeseničanka s tremi izkoriščenimi brejk žogicami (100%) vzela 1. niz. 2. niz je bil zelo tesen, več sreče pa je imela Rusinja. Jakupovičeva ni uspela vnovčiti priigrane priložnosti, še več pa jih je zapravil v 3. nizu. 10 brejk žogic, pa brez uspeha. Na koncu se je v statistiki nabralo 18 žog za odvzem servisa na strani Dalile, izkoristila pa je le 4. Da je bila tekma zelo izenačena pove tudi število osvojenih točk, ki je bilo +4 za Rodino.

Naša tenisačica se iz Tajvana poslavlja s 15 točkami in 2,000 USD denarne nagrade.