Nekdanji ameriški up Ryan Harrison ustavil Blaža Rolo v polfinalu Carya

20.09.2015
CARY, ZDA - Nekdanji velik up ameriškega tenisa Ryan Harrison je v polfinalu ATP Challengerja v Severni Karolini ustavil Blaža Rolo po treh nizih. Ptujčan pa bo igral v finalu dvojic.

23-letni Ryan Harrison, nekoč že 43. igralec sveta, se je očitno specializiral na povratke v dvobjih z Blažem Rolo. Najboljši slovenski teniški igralec je tudi v drugem medsebojnem obračunu dobil uvodni niz, nato pa je Američan preobrnil potek in zmagal.

Tokrat sta se 24-letni Blaž Rola in ameriški tekmec merila v polfinalu 50,000 USD vrednega ATP Challengerja v ZDA, Teksačan, 129. na ATP lestvici, pa je slavil s 4-6, 7-5, 6-2. Američan je bil prvič boljši letos v Happy Valleyu.

Ptujčan, ki je kot prvi slovenski tenisač na 139. mestu računalniške lestvice, je odlično začel. Takoj je prišel do brejka (2. igra) in tudi dobil uvodni niz, v katerem smo videi še dva odvzema servisa. V 2. nizu je Harrison uspel priti do odločilne prednost pred morebitnim tajbrejkom in vse skupaj odpeljal v odločilni del. Oba sta bila odlična pri izkoristku brejk žogic, Roli pa je padel izkoristek izkoristek na lastnem servisu, kar je bilo ključno tudi za izhod polfinalnega dvoboja. V 3. nizu je Američan s suvereno igro na začetnem udarcu preprečil vse poskuse Slovenca in se veselil finala v domačem Caryu. Tekma je trajala 1 uro in 54 minut.

Rola je osvojil 29 točk in 2,510 USD, čaka pa ga še veliki finale dvojic. Skupaj z Američanom Chasejem Buchananom sta kot  nepostavljena preskočila vse ovire, za lovoriko pa se bosta pomerila s 1. nosilcema, domačinoma Krajicekom in Monroem. Blaž in Chase sta tudi prva v zgodovini ameriškega študentskega prvenstva, ki sta leta 2012 skupaj osvojila vse možne naslove.