Blaž Rola si je dobesedno prigaral polfinale na Challengerju v Caryu

18.09.2015
CARY, ZDA - Prvi slovenski teniški lopar Blaž Rola je garal tri nize, da se je kot 4. nosilec uvrstil v polfinale 50,000 USD vrednega Challengerja v Severni Karolini.

Najboljši slovenski tenisški igralec Blaž Rola, ki na ATP lestvici zaseda 139. mesto, je v polfinalu Challen gerja na trdi podlagi, ki se igra v ZDA. 24-letni Ptujčan je garal za zmago proti ameriškemu vrstniku Kevinu Kingu, a na koncu se je izplačalo. Po 2 urah in 40 minutah je slavil s 6-7(2), 6-3, 7-6(4).

Nekdanji ameriški študenstski prvak, sedaj pa prvi lopar Slovenije, je imel obilico dela s trdoživim domačinom, sicer 284. igralcem sveta, kar je tudi njegova karierna uvrstitev.

Uvodni niz je odločila podaljšana igra, v kateri je bil Američan bolj zbran. Dobil jo je s 7/2, v drugem delu pa je Blaž strl odpor v sredini niza. Na svojem servisu je oddal le dve točki in bil precej boljši, vse skupaj pa je potrdil v odločilnem nizu. Prednost brejka iz začetka je hranil nekaj časa, a se je King vrnil v tekmo in izenačil na 4-4. Vse skupaj se je odločalo v drugem tajbrejku, ki pa je bil na strani Role. Z mini brejkom je povedel 3-2, vodstva pa ni več izpustil iz rok. Končno razmerje točk je bilo 120:107.

Četrtopostavljeni Rola se bo v polfinalu srečal z zmagovalcem med Harrisonom (5) in Krajicekom (2). Za polfinale je dobil 29 točk in 2,510 ameriških zelencev.