Neverjeten Roland Garros: Ajla Tomljanovič izločila še A.Radwansko!

30.05.2014
PARIZ, FRANCIJA - Spoštovani in spoštovane, kdaj se je nazadnje zgodilo, da bi že po 3. krogu OP Francije v ženski posamični konkurenci ostali brez prvih treh nosilk? Zadnja v vrsti, ki pakira kovčke, je 3. nosilka Agnieszka Radwanska!

Šokantni rezultati najboljših in presenečenja na Roland Garrosu se v ženski posamični konkurenci nadaljujejo kot po tekočem traku. Potem, ko je v 1. krogu kovčke spakirala 2. nosilka Na Li, v 2. krogu aktualna branilka naslova in prva favoritinja Serena Williams, je v petek dopoldne v 3. krogu izgubila še tretjepostavljena Agnieszka Radwanska.

Največji uspeh kariere in osmina finala je uspela 21-letni Ajli Tomljanovič, ki je v 3. krogu s 6-4, 6-4 vrgla iz žreba 3. nosilko in eno od favoritinj, še posebej po izpadu prvih dveh postavljenih, Agnieszko Radwansko.

Zagrebčanka, hčerka nekdanjega hrvaškega rokometaša Ratka Tomljanoviča, ima sicer raje trde podlage, toda po tem uspehu se zna njeno mnenje še kako spremeniti...

Ajla (72. na WTA) je mirno, že po 23 minutah vodila 5-1. Poljakinjo je šokirala s kratkimi žogami, bombami iz osnovne črte, še posebej z bekendom, niz pa je trajal dlje le zaradi nepotrebnih dvojnih napak. V drugem nizu je hitro vzela servis favorizirani Radwanski in ga zadržala za veliko, največjo zmago v karieri.

''Sem presrečna. Uspela sem izločiti 3. nosilko peščenega Grand Slama. To je zame velik dan v karieri. Imela sem 'plan dela', pazila sem, da sem igrala agresivno hkrati pa sem morala paziti, da ne naredim preveč neizsiljenih napak. Vse je je poklopilo'', je povedala Ajla takoj po tekmi še med sprejemanjem čestitk.

''Morda to ni bil najboljši dan Agnieszke, morda ni igrala najboljše, toda meni se je res vse sestavilo kot je treba. Še posebej sem ponosna nase pri zaključni žogici, saj sem ostala mirna'', je še dodala Hrvatica, ki je zadela več vinerjev (19:12), a je naredila tudi nekaj več napak (29:22).

'Au Revoir' velja tudi za 9. nosilko Dominiko Cibulkovo (4-6, 4-6), ki je letos v Melbournu na prvem Grand Slamu sezone igrala v finalu. Od Slovakinje je bila boljša Samantha Stosur, ki je v Pariz prišla najslabše rangirana v zadnjih petih letih. Avstralka, ki je pred dvema letoma na Roland Garrosu izgubila šele v finalu, ostaja nepremagana v dvobojih s Cibulkovo, njeni forehandi in topspini so bili vedno težava za slovaško tenisačico. Precej težje pa bo tenisačici iz Golden Coasta naslednji krog, ko jo čaka Marija Šarapova.

Marija Šarapova ima v karieri osvojene vse štiri Grand Slam turnirje, Roland Garros je osvojila leta 2012. V 3. krogu je danes počistila z Argentinko Ormaecheo s 6-0, 6-0

Rusinja je Argentinki Pauli Ormaechei zavezala kar dve kravati oziroma naredila t.i. 'kolo'. V 51 minutah ni izgubila niti igre. Zmagovalka OP Francije 2012 je odpihnila Južnoameričanko, na koncu pa je osvojila tudi zadnjih 13 točk.

7-Maria Sharapova (Russia) beat Paula Ormaechea (Argentina) 6-0 6-0
Garbine Muguruza Blanco (Spain) beat Anna Karolina Schmiedlova (Slovakia) 6-2 6-4
14-Carla Suarez Navarro (Spain) beat Taylor Townsend (U.S.) 6-2 6-2
19-Samantha Stosur (Australia) beat 9-Dominika Cibulkova (Slovakia) 6-4 6-4
Ajla Tomljanovic (Croatia) beat 3-Agnieszka Radwanska (Poland) 6-4 6-4