Agnieszka Radwanska zmagovalka Connectitut Opna, zadnjega dogodka pred OP ZDA

28.08.2016
NEW HAVEN, ZDA - Poljakinja Agnieszka Radwanska je kot 1. nosilka osvojila naslov na WTA turnirju v New Havenu.

Agnieszka Radwanska je prišla v New Haven kot prva favoritinja in tudi v finalu zdržala nalet 10. nosilke Eline Svitoline. Poljakinja je zmagala s 6-1, 7-6(2) in prvič slavila v 'novem zatočišču''.

Ukrajinka Svitolina je imela  v 2. nizu dve žogi za izenačenje v nizih (1-6, 6-5(40:15)), še prej pa je dvakrat rešila servis Radwanske za zmago, ki se je turnirja udeležila zadnji trenutek, organizatorji pa so ji podelili 'wildcard'.

Agnieszka je letos dobila le en turnir, na začetku sezone v Šenzenu, skupaj pa se veseli 19 lovorike v karieri.

''Najlepša hvala direktorju turnirja, ki mi je dal posebno povabilo za nastop. Zelo sem hvaležna, naslednje leto se zagotovo vrnem'', je bila presrečna Poljakinja. Le ta je uvdni niz dobila po 29 minutah in zdelo se je, da bo imela kratek dan na igrišču. No, Ukrajinka se je resetirala in v 2. nizu nizu ponudila močan odpor, lahko bi se obrnilo tudi v 3. niz. Po tekmi je Radwanska namenila precej pohvalnih besed za mlado Svitolini, ki od letošnje sezone naprej trenira pod vodstvom legendarne Justine Henin.

Radwanska je tudi osvojila US Open Series, ki ji ob uspehu na Odprtem prvenstvu ZDA zagotavlja bonus, precejšen denarni dodatek.