Novak Djokovič preko Andyja Murrayja do 23. zaporedne zmage v Pekingu!

04.10.2014
Št. 1 moškega tenisa Srb Novak Djokovič se na igriščih teniškega olimpijskega centra v Pekingu, znajde kot riba v vodi!

PEKING, KITAJSKA - Novak Djokovič tudi v polfinalnem obračunu proti Britancu Andyju Murrayju ni oddal niza in je tako dosegel še 23. zaporedno zmago na ATP500 turnirju v glavnem mestu Kitajske, kjer je za zdaj še neporažen. Na koncu je bilo 6:3, 6:4 za najboljšega srbskega igralca!

Prvih 7 iger v 1. nizu sta bila oba akterja zelo suverena na svoj servis in vse je kazalo na podaljšano igro. Toda v 8. igri je Novak prišel do brejk priložnosti pri 30:40, a se je Andy rešil. Malo kasneje mu to ni več uspelo in Srb je povedel s 5:3 ter v naslednji igri potrdil vodstvo v nizih. Djokovič je nadaljeval z agresivno igro in že v 1. gri 2. niza prišel do brejka brez izgubljene točke. V 4. igri je Murray zapravil 2 brejk priložnosti za izenačenje. V 6. igri je Škot le realiziral prednost s 15:40 na Novakov servis in poravnal na 3:3. Sledili sta 2 suvereni igri obeh pri servisu. Djokovič je v 9. igri izkoristil prvo brejk priložnost ob vodstvu s 15:40. V naslednji igri je brez izgubljene točke na svoj servis zaključil dvoboj, ki je trajal uro in 38 minut!

Novak Djokovič je tretjič letos premagal Andyja Murrayja v 3 dvobojih. Skupno ima 14 zmag ob 8 porazih s Škotom. Jutri bo v finalu lovil 5. zaporedno lovoriko v Pekingu (2009-10, 2012-13), 5. v tej sezoni in 46. v karieri. Njegov nasprotnik bo zmagovalec dvoboja med Čehom Tomašem Berdychom (6.) in Slovakom Martinom Kližanom (56.). Proti Čehu ima razmerje 15:2, s Slovakom pa sploh še ni igral!

Andy Murray je bil nemočen... .

V drugem polfinalu je Tomaš Berdych premagal Martina Kližana s 6-4, 6-1. Kvalifikant iz Slovaške, ki je včeraj presenetljivo odpravil Nadala, je v uvodnem nizu še kazal zobe, v drugem pa mu je favorizirani Čeh pokazal izhodna vrata Pekinga.