Odlična Zidanškova ubranila naslov na Bolu !

10.06.2019
BOL, HRVAŠKA - Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek je še drugo leto zapored junakinja manjšega WTA turnirja na Bolu na Braču.

Tamara Zidanšek je ubranila lovoriko na WTA turnirju 125k, ki se igra na Braču. Na peščeni podlagi tega turnirja je že drugo leto nepremagljiva. Letos je kot 1. nosilka prešla vse ovire, v finalu pa s 7-5, 7-5 premagala drugopostavjeno Španko Saro Sorriber Tormo. ČESTITKE TAMI.

Tami je v nedeljo prišla do druge lovorike na tej ravni. V soboto je na turnirju Croatia Bol Open priredila velik preobrat proti prijateljici Kaji Juvan, ko je v 3. nizu polfinala zaostajala 0-4 in 3-5, nekaj podobnega pa je potrebovala in tudi uresničila v finalu.

V prvem nizu je štirikrat izgubila servis, zaostajala 2-4 in 4-5, ko je imela Španka servis za niz, a s tremi vezanimi igrami našla pot do prednosti.Tudi v drugem je bila poplava brejkov, nasprotnica pa je bila kar trikrat v prednosti. Vseeno pa Konjičanka ni nikdar dovolila žoge za niz Španki, tudi v 2. niz je končala s tremi igrami na svojem računu, kar je pomenilo ubranitev naslova. 21-letnica je sedaj že na 59. mestu WTA lestvice in vsako leto napreduje. Gre za biser slovenskega tenisa, kar je dokazala že v mlajših kategorijah. Pred kratkim je bila tudi v finalu WTA turnirja z nagradnim skladom 250,000 USD in le vprašanje časa je, kdaj bo vpisala prvenec.

Leto starejša Sara Sorribes Tormo je od ponedeljka naprej 75. igralka sveta, OP Francije pa je pred tem končala v 2. krogu.