Zidanškova v četrtfinalu Bola in vedno bližje TOP100

07.06.2018
BOL, HRVAŠKA - Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek je v četrtfinalu mini WTA turnirja na Bolu.

20-letna Tamara Zidanšek (122. na WTA) odlično nastopa na 125,000 USD vrednem mini WTA turnirju, ki se odvija na Bolu na Braču.

Z novimi točkami je Konjičanka trenutno na 116. mestu 'live' lestvice. Najprej je v 1. krogu šokirala 3. nosilko in že uveljavljeno Ajlo Tomljanovič, Hrvatico, ki igra pod zastavo Avstralije. 25-letno Zagrebčanko je nadigrala s 6-3, 6-1, vprašanja o zmagovalki pa ni bilo vse od začetka. V 1. nizu je vpisala dva brejka, v drugem pa zbrisala tekmico, vse skupaj je trajalo le 66 minut.

V 2. krogu je padla nekoč 59. igralka sveta, sedaj 191. na WTA lestvici Alexandra Cadantu. 28-letno Romunko je izločila z rezultatom s 6-7(2), 6-3, 6-3 po 2 urah in 36 minutah. Uvodni niz je dobila Cadantujeva po tajbrejku, potem pa je Tami zaigrala bolje in se zasluženo uvrstila v četrtfinale, kjer jo čaka težka nasprotnica. To bo 23-letna Anna Karolina Schmiedlova, 77. igralka sveta, pred tremi leti pa je bila na visokem 26. mestu. Slovakinja je na peščenem turnirju na Bolu 5. nosilka.