Odlični Aljaž Bedene ugnal Ricarda Hočevarja!

19.04.2011
SANTOS, BRAZILIJA - Slovenski teniški igralec Aljaž Bedene (251.) nadaljuje z odličnimi igrami na turnirjih serije challenger. Tokrat je v 1. krogu 35.000 $ vrednega turnirja v brazilskem Santosu ugnal domačina Ricarda Hočevarja (228.) s 6:3, 6:4 v nizih!

Aljaž Bedene se je v glavni del turnirja uvrstil kot posebna izjema, ker je igral v polfinalu challengerja konec prejšnjega tedna in ni mogel igrati kvalifikacij. Aljaž je tudi tokrat, tako kot na turnirju v Italiji, kjer je zmagal s povabilom organizatorja, izkoristil ponujeno priložnost in se veselil zmage v 1. kroga turnirja, ki se igra na peščeni podlagi!

Aljaž Bedene je imel v 1. nizu odličen izkoristek 1. servisa (88%), nasprotnik pa le 53%! Brazilec je bil zato dosti boljši pri izkoristku 2. servisa 75%:47%. Vse skupaj je bilo videti tako kot da igrata na kakšni hitri podlagi v dvorani, saj Hočevar ni imel niti ene priložnosti za odvzem servisa, Aljaž pa je bil v tem elementu 100%. Izkoristil je edino priložnost, ki jo je imel in to v pravem trenutku (8. igra).

V 2. nizu je bil Aljaž uspešnejši tako na 1. kot 2. servis, a je Ricardu vseeno uspelo od štirih priložnosti 1 x odvzeti servis našemu igralcu, a kaj, ko je bil Aljaž ponovno 100% in je izkoristil obe. Bedene je v celem dvoboju dosegel 10 asov in bil prepričljivo boljši tudi v osvojenih točkah s 65:50!

Aljaž je z zmago osvojil 6 novih  ATP točk in si prislužil 600$. Njegov nasprotnik v 2. krogu bo zmagovalec dvoboja med 2. nosilcem turnirja Brazilcem Marcosom Danielom in kvalifikantom Ivanom Mirando iz Peruja!

foto : images.google