OP ZDA: Federer prvi teden vrgel kost, danes pa popolnoma razočaral!

03.09.2013
NEW YORK, ZDA - Od teniškega virtuoza Rogerja Federerja z vsakim novim turnirjem za Grand Slam ostaja le še violina. 32-letni Baselčan je na OP ZDA izpadel že v osmini finala, ko ga je po treh zaporednih nizih izločil Tommy Robredo.

Petkratni zmagovalec Odprtega prvenstva ZDA Roger Federer je v prvem tednu nakazal, da bi še lahko prišel blizu samemu zaključku newyorškega slama. Če ne drugega vsaj do tako pričakovanega četrtfinala in dvoboja z večnim tekmecem Rafaelom Nadalom, a že na začetku drugega tedna tekmovanja ga je s 7-6(3), 6-3, 6-4 nepričakovano izločil Španec Tommy Robredo, ki je pred tem z njim izgubil vseh deset dvobojev. Razglašeni Švicar je enostavno izgubil svojo magijo, s katero si je prislužil naslov teniški čarovnik, v zadnjem času pa vse več igralcev prihaja do možnosti, da se okiti z zmago nad nekoč daleč najboljšim tenisačem sveta. Dvoboj je bil odigran na stadionu Louisa Armstronga, saj je slabo vreme povsem premešalo karte organizatorjem, ki so bili prisiljeni prilagoditi urnik. Federer je na tem terenu igral prvič po letu 2006.

"Trenutno sem najsrečnejši človek na svetu. Desetkrat sem izgubil z njim, petkrat je zmagal v New Yorku. On je najboljši tenisač v zgodovini. Boril sem se kot lev, res je imel veliko priložnosti za brejk. Skoraj nobene ni izkoristil in to je odločilo obračun. Nisem si mislil, da mi bo uspelo tako gladko," je bil presrečen Robredo, ki se je prvič v karieri prebil v četrtfinale OP ZDA.

Izkušeni Tommy Robredo se ni ustrašil Federerja, ki je do ponedeljka dobil vseh deset dvobojev  od leta 2002 do 2011.

Izkušeni Tommy Robredo se ni ustrašil Federerja, ki je do ponedeljka dobil vseh deset dvobojev od leta 2002 do 2011.

Zdi se, da je 31-letni Robredo celo kariero čakal na ta dan. Kako ne, po desetih porazih je le prišel do slavja nad Federerjem. Švicar je bil povsem iz ritma. Od 16 brejk priložnosti jih je izkoristil le 2. ''Počutim se, kot bi premagal samega sebe. Imel sem nešteto priložnosti, vse so ostale brez zaključka. Popolnoma sem razočaran'', je bil jasen 17-kratni zmagovalec Grand Slamov, na koncu pa je dodal, da je bilo to samouničujoče.

Robredo se bo v četrtfinalu pomeril z rojakom Rafo Nadalom. Preprečil je sanjski dvoboj na letošnjem OP ZDA, v katerega po prvem tednu tekmovanja ni nihče dvomil. Toda to je tenis, Švicar pa zadnje čase niti najmanj ne igra brezhibno. Tokrat je v prvih treh dvobojih njegova igra imela rep in glavo, vse do ponedeljka... . Federer bo še zelo garal, da se bo letos sploh prebil na zaključni Masters, ki bo novembra v Londonu.

Zmagovalec OP ZDA 2010 Rafa Nadal je v tekmi s Philippom Kohlschreiberjem izgubil niz, še naprej pa ostaja nezlomljiv na svojem začetnem udarcu. V četrtfinale se je prebil z rezultatom 6-7(4), 6-4, 6-3, 6-1, letos pa ima deviško čisto statistiko na trdi podlagi. Izgubil ni niti enega dvoboja (19-0). Nemec je igral fantastično, pa ni zmogel zlomiti španskega matadorja, ki je imel ogromno brejk žogic, Kohlschreiber pa jih je velikokrat nevtraliziral, tudi z odličnim servisom. Zanimivo bo videti, kaj lahko Robredo naredi v tekmi z rojakom? Rafa je do sedaj dobil vseh šest medsebojnih obračunov, nazadnje leta 2009 na pariškem Mastersu, se pravi se nista pomerila že 4 leta.

Rafa Nadal je izgubil niz, servisa pa na letošnjem OP ZDA še ni oddal.  Španec ima letos na trdi podlagi fantastičnih 19-0

Rafa Nadal je izgubil niz, servisa pa na letošnjem OP ZDA še ni oddal. Španec ima letos na trdi podlagi fantastičnih 19-0

Tretji Španec med osmimi najboljšimi je David Ferrer. Ne glede na to, da Ferrer ni kazal najboljše forme, je tokrat po več kot treh urah zlomil odpor Janka Tipsareviča s 7-6(2), 3-6, 7-5, 7-6(3). ''Mislim, da je bil to moj najboljši dvoboj v tem tednu'', je povedal Ferrer. ''Pripravljen sem bil na spopad, na boj za vsako točko. Moj cilj  je zmagati vsako tekmo in biti čim bolj konstanten. Vseeno mi je kje igram, če me dajo na osrednji teren prav, če ne, tudi prav'', je še zaključil Španec, ki se bo v četrtfinalu pomeril s Francozem Richardom Gasquetom. Ferrer je dobil njun zadnji obračun, ki sta ga igrala lani na istem prizorišču.

Gasquet je prvič prišel med osem najboljših v Flushing Meadowsu. Maratonske 4 ure in 40 minut  je potreboval, da je s 6-7(4), 7-6(4), 2-6, 7-6(9), 7-5 izločil 10. nosilca Miloša Raoniča, na poti do zmage pa v tajbrejku 4. niza ubranil tudi zaključno žogico Kanadčanu. Velikemu serverju do zmage ni pomagalo niti 39 asov.

Richar Gasquet je prvič v četrtfinalu OP ZDA. V osmini je ugnal Miloša Raoniča, ko je uspel Kanadčanu izničiti tudi žogico za zmago

US Open
Kraj: New York, ZDA
Datum: 26.08.2013 - 08.09.2013
Žreb: S-128 D-64
Nagradni sklad: $ TBD

4. krog:

8-Richard Gasquet (France) beat 10-Milos Raonic (Canada) 6-7(4) 7-6(4) 2-6 7-6(9) 7-5
2-Rafa Nadal (Spain) beat 22-Philipp Kohlschreiber (Germany) 6-7(4) 6-4 6-3 6-1
4-David Ferrer (Spain) beat 18-Janko Tipsarevic (Serbia) 7-6(2) 3-6 7-5 7-6(3)
19-Tommy Robredo (Spain) beat 7-Roger Federer (Switzerland) 7-6(3) 6-3 6-4