Pablo Andujar je zmagoslavno zaključil ATP250 turnir v Gstaadu!

27.07.2014
Čeprav ni bil postavljen za nosilca na ATP250 turnirju v Švici, je Pablo Andujar vseeno pokoril vso konkurenco!

Gstaad, Švica - 28 letni Španec Pablo Andujar (71.)je v finalu ATP250 turnirja v Gstaadu premagal 30 letnega Argentinca Juana Monaca (105.) s 6.3,7:5 v nizih. Španec je osvojil svojo 3 ATP lovoriko, prvo po 2 letih. Postal je že 13. Španec, ki je od leta 1990 slavil v Gstaaadu. Za zmago je prejel 250 ATP točk in 77.315 evrov.

V 1. nizu  je Pablo pri rezultatu 3.3 na svoj servis rešil brejk priložnost nasprotnika. V 8 igri je Juan zapravil vodstvo s 40:15 in izgubil servis.Španec je nato osvojil svoj servis ter povedel z 1.0.

V 2. nizu je Monaco udaril nazaj in z brejkom povedel s 4:1. Andujar je z brejkom zmanjšal na 3.4, a v naslednji igri ponovno izgubil servis. To ga vseeno ni zmedlo in je osvojil vse igre do konca ter dobil prvi medsebojni obračun z Argentincem. Vse skupaj je trajalo uro in 33 minut.

Pablo Andujar je v 2. krogu izločil Blaža Rolo

Juan Monaco je ostal pri 8 ATP naslovih in 11 porazih v finalu. Osvojil je 150 ATP točk in 40.720 evrov