Pablo Cuevas v Bastadu debitiral v finalih in zmagal!

13.07.2014
BASTAD, ŠVEDSKA - Zmagovalec ATP250 teniškega turnirja v švedskem Bastadu je Urugvajec Pablo Cuevas.

Šele 111. teniški igralec sveta Pablo Cuevas se je prvič v karieri uvrstil v finale ATP turnirjev, a je v njem zaigral kot stari maček. V finalu Bastada, peščenega ATP turnirja v Skandinaviji, je s 6-2, 6-1 premagal Portugalca Joaa Souso.

Da je Urugvajec v odlični formi je nakazal že s polfinalno zmago nad tretjepostavljenim Fernandom Verdascom, danes je to le še potrdil. Portugalec, ki ste ga lahko videli tudi letos februarja v Kranju v okviru Davisovega pokala, ni imel nikakršnih možnosti v boju za lovoriko. Urugvajski tenisač je porabil ekspresnih 58 minut, da se je dokopal do prvenca in največjega uspeha v karieri.

28-letni Cuevas je bil šele tretji Urugvajec v finalih ATP turnirjev, lani pa je zaradi poškodbe izpustil skoraj celo sezono, zato je letos večinoma nastopal na Challengerjih. Najvišje v karieri je bil leta 2009, ko je bil 45.

Na drugi strani je Joao Sousa v polfinalu ustavil branilca naslova Carlosa Berlocqa in se je znašel v drugem finalu ATP turneje. Lani je na trdi podlagi Kuala Lumpurja kar nekoliko nepričakovano prišel do prvenca in postal prvi Portugalec, ki je osvojil lovoriko v teniški karavani.