V Bastadu sanjska polfinala, v Stuttgartu pač ne!

15.07.2011
Ta teden teniški igralci nastopajo na dveh turnirjih serije ATP na peščeni podlagi, a gledalci bodo videli povsem drugačna polfinalna obračuna. V švedskem Bastadu so se med štiri uvrstili vsi štirje prvi nosilci, v nemškem Stuttgartu v polfinalu ni sploh nobenega.

STUTTGART, NEMČIJA - Na pokalu Mrcedes v Stuttgartu se je v polfinale po skoraj letu dni uvrstil nekdanji 1. igralec sveta Juan-Carlos Ferrero, ki mu je v četrtfinalu uspelo izločiti rojaka Marcela Granollersa. Ferrero, ki šteje 31 let, je tudi nekdanji zmagovalec Roland Garrosa, Stuttgart pa je šele njegov tretji letošnji turnir, saj se je pred tem ukvarjal s poškodbami zapestja in kolena. Nazadnje je v polfinalu igral lani v Umagu, ko je tudi prišel do 15. turnirske zmage v karieri, za vstop v finale pa bo moral ugnati trenutno 240. tenisača sveta Federica del Bonisa (ARG), ki je prvič v karieri polfinalist turnirja serije ATP. Bonis je danes deklasiral kvalifikanta Pavola Cervenaka, 287. igralca sveta. Španec Pablo Andujar je ustavil nalet Cedrica-Marcela Stebeta, ki je v uvodnem krogu opravil z letos izjemno slabim Nikolajem Davidenkom. Zadnji četrtfinalist Stuttgarta je Lukasz Kubot iz Poljske, ki je v današnjem četrtfinalu izločil Kolumbijca Santiaga Giralda.

15.07.2011 QF  J Ferrero  defeats  M Granollers  64 63

Cedric-Marcel Stebe, 197. igralec sveta, je prvič v karieri zabeležil dve zaporedni zmagi na ATP turnirjih. V četrtfinalu ga je premagal Pablo Andujar

BASTAD, ŠVEDSKA - V nasprotju s Stuttgartom, bodo gledalci na skandinavskem peščenem turnirju v Bastadu v polfinalu videli vse štiri prvopostavljene tenisače.

Kot prvi si je nastop med štirimi zagotovil Čeh Tomas Berdych, ki je ugnal najboljšega slovenskega tenisača Blaža Kavčiča, lanskoletnega finalista grand slama na sveti travi pa sedaj v polfinalu čaka domači matador Robin Soderling, ki je tudi 1. nosilec dogodka v Bastadu. Šved v četrtfinalu ni dopustil presenečenja ter je po dveh zaporednih nizih pospravil z Italijanom Potitom Staracejem. Drugi polfinale bo obarvan špansko, saj bosta moči pomerila 2. nosilec David Ferrer (junak zadnjega dvoboja v pokalu Davis, ko je Španija v Austinu premagala ZDA) in 4. nosilec Nicolas Almagro. Ferrer je v Bastadu že zmagal leta 2007, medtem ko Almagro brani naslov iz lanskega leta.