Andy Murray okrasil pohod na vrh teniške lestvice s prvim naslovom v pariški dvorani Bercy

06.11.2016
PARIZ, FRANCIJA - Britanski teniški igralec Andy Murray je začinil preboj na 1. mesto ATP lestvice z naslovom na Mastersu v Parizu.

29-letni Andy Murray je v soboto neuradno postal številka 1 svetovnega tenisa, dan kasneje pa je imel še dovolj moči, da pride do prvega naslova na turnirju serije Masters v francoski prestolnici.

V finalu je bil Škot s 6-3, 6-7(4), 6-4 boljši od Američana Johna Isnerja, odločilni brejk pa je pripravil pri 5-4.

Ja, Andy je osvojil še osmo lovoriko v letošnji sezoni, to pa ga postavlja na sam vrh po številu naslovov, posledično je več kot zaslužil 1. mesto na ATP lestvici, prednost pred Đokovičem pred zaključnim turnirjem osmerice v Londonu pa je 405 točk. Murray je osvojil tudi četrti zaporedni turnir po OP ZDA. Prilastil si je Peking, Šanghaj, Dunaj in Pariz, pred tem pa je slavil na Wimbledonu, olimpijskem turnirju v Riu, Queen'su in Rimu. Sijano serijo 19 zaporedno dobljenih dvobojev bo poskušal nadaljevati v londonski O2 Areni, ki je na sporedu od 13. do 20. novembra.

Po več kot sedmih letih, ko je prvič prišel na 2. mesto računalniške lestvice, je Škot vendarle zavzel tudi sam prestol. Statistika pokaže, da je od vseh številk dve njadlje čakal, da zavzame vodilno pozicijo. Sam pravi, da bo užival v tem statusu, saj morda ne bo dolgo trajal.

''Pred tekmo sem bil zelo nervozen'', je povedal Murray, čeprav je pred tem dobil vseh sedem medsebojnih tekem z Američanom, ki še naprej čaka na slavje, ko govorimo o Mastersih. ''Morda bom na 1. mestu le kakšen teden, zato bom užival vsak trenutek. Nikoli ne veš, lahko že po zaključnem turnirju izgubim vodilni položaj in se tja nikoli več ne vrnem'', pravi Britanec, kateremu so mnogi čestitali ob prevzemu 1. mesta.