Peking: Hercogova dobila 1. krog, Zidanškova po porazu čaka na morebitno srečo

28.09.2019
PEKING, KITAJSKA - Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog je z zmago odprla bogat turnir serije WTA v Pekingu medtem, ko je Tamara Zidanšek izgubila v zadnjem kvalifikacijskem krogu.

Tamara Zidanšek je v prvem kvalifikacijskem krogu prišla do lepe zmage nad Samantho Stosur, v odločilnem za vstop v glavni del več kot 8 milijonov USD vrednega turnirja v Pekingu pa izgubila ter čaka na morebitne odpovedi, da se tja uvrsti kot srečna poraženka.

21-letna Konjičanka, trenutno 67. igralka sveta, je po dveh zelo tesnih nizih klonila v obračunu s 27-letno Christino McHale iz ZDA, 104. na WTA lestvici, nekoč pa že 24. igralko sveta. 2 uri in 8 minut sta trajala niza, prvega je Američanka dobila po dveh brejkih, a je Tami imela svoje priložnosti, ki jih ni izkoristila. Še več jih je Slovenka imela v drugem, v katerem je sklonila glavo po podaljšani igri z 9/7. Med seboj sta igrali prvič. Nastop v Pekingu je Zidanškovi prinesel 30 točk in 6,365 ameriških dolarjev.

Neposredno je v glavnem delu Polona Hercog in nastope je odprla z lepo zmago nad Nemko Julio Goerges. To je bil že deveti obračun Polone in Julie ter šele treja zmaga naše teniške igralke. Kar tri ure sta se potili tekmici, Hercogova je bila na koncu boljša s 6-7(4), 7-6(5), 6-4.

Polona, 52. na WTA lestvici je proti 27 mest višje uvrščeni nasprotnici letos izgubila v Kanadi, prvič pa jo je ugnala na trdi podlagi. Prva dva niza sta bila odločena v podaljšku, a v prvem je bilo kar šest brejkov, v drugem pa nobenega. V tretjem nizu je 28-letna Štajerka izkoristila brejk žogico, dve leti starejša Goergesova pa ne in nadaljevanje se je razveselila Polona, ki na nasprotnico še čaka. Je pa že zmaga v 1. krogu lepo nagrajena s 41,625 USD, bera točk pa je manjša, zmagovalka jih dobi 65.

Zmagovalka Pekinga bo domov odnesla več kot 1,5 milijona USD.